فعالیت مسئولان دستگاه

 حوزه  نام مسئول                
   فعالیت
مدیریت‌عامل محمد‌‌‌       پرورش
 بهمن‌ماه 96

پروژه‌های آب و فاضلاب استان تهران در سال ۹۶ با اعتباری معادل ۲۰هزار میلیارد ریال انجام شد.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بهره‌گیری از توان مهندسی و کارشناسی نیروهای زیرمجموعه و با همکاری مشاوران و پیمانکاران صنعت آب و فاضلاب توانسته است در نیمه نخست سال ۹۶ طرح‌ها و پروژه‌های گوناگونی از جمله طرح‌های فاضلاب شهرهای پرند، پردیس، اسلام‌شهر و پیشوا و طرح ارتقای کیفی آب شرب جنوب تهران (طرح سلامت) و بخشی از تاسیسات آب و فاضلاب استان تهران را با اعتباری افزون بر ۱۹هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال با حضور مقامات کشوری افتتاح و به مدار بهره‌برداری وارد کند.

هم‌چنین در دهه مبارک فجر امسال افتتاح و بهره‌برداری بخشی از تاسیسات آب‌رسانی شهر تهران و شهرهای جنوب‌غربی استان تهران با اعتباری بالغ بر ۸۸,۶ میلیارد ریال و کلنگ‌زنی پروژه‌های احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید پردیس، مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید پرند و نیم مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اسلام‌شهر به ظرفیت مجموع ۷۵هزار و ۱۵۴ مترمکعب در شبانه‌روز با فرآیند تصفیه A۲O و اعتبار مورد نیاز ۲،۱۰۴ میلیارد ریال در دستور کار دارد.

خاطرنشان می‌شود این شرکت از ابتدای امسال تا کنون در چارچوب خدمات‌رسانی بهینه به شهروندان محترم استان تهران اجرای ۸۲۰ کیلومتر انواع خطوط انتقال و شبکه آب و فاضلاب در اقطار ۹۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر، احداث ۵۴هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب آشامیدنی، احداث ۱۵۰۰ مترمکعب بر ساعت ایستگاه پمپاژ، حفر و تجهیز ۶۰ حلقه چاه آب شرب، احداث ۲۱۲۴ مترمکعب بر ساعت تصفیه‌خانه آب و ۲۷۸۵ مترمکعب بر ساعت تصفیه‌خانه فاضلاب را با موفقیت به اتمام رسانده است.

بدیهی است با وارد مدار بهره‌برداری شدن این پروژه‌ها شاهد افزایش قابل توجه سطح کمی و کیفی آب آشامیدنی و ارتقای سطح بهداشت عمومی شهروندان استان تهران خواهیم بود.

مدیریت‌عامل
محمد پرورش
 دی‌ماه 96
 

آبفای استان تهران دو جایزه بین‌المللی بنیاد جهانی انرژی را دریافت کرد

شرکت آب و فاضلاب استان تهران توانست دو جایزه بین‌المللی بنیاد جهانی انرژی را دریافت کند.

محمد پرورش مدیرعامل آبفای استان تهران در حاشیه مراسم اهدای این جوایز در تشریح این دو پروژه گفت: طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب تهران (طرح سلامت)، بخشی از طرح جامع آب‌رسانی به تهران بود که شامل ٢١ کیلومتر خط انتقال است و با اجرای آن تمام نقاط تهران از نظر کیفیت آب «سبز» شده است و هیچ دغدغه‌ای از نظر کیفیت آب در تهران وجود ندارد.

او اضافه کرد: با تکمیل طرح جامع آب‌رسانی تهران (رینگ تهران) در هر زمان در صورت لزوم می‌توان آب را از هر نقطه به نقاط دیگر منتقل کرد.

پرورش در خصوص دومین جایزه این شرکت اظهار داشت: بهره‌گیری از انرژی‌های نو از جمله انرژی آب در دستور کار آبفای استان قرار داشته است و با توجه به حرکت ثقلی آب در بخش‌هایی از شبکه توزیع آب تهران و وجود بیش از ۶۰۰ دستگاه شیر فشارشکن، طرحی را برای ساخت و نصب توربین روی شبکه تدوین و اجرا کرده‌ایم که جایزه ویژه بنیاد حهانی انرژی را کسب کرد.

او با اشاره به سامانه اسکادای آبفای استان تهران گفت: در حال حاضر ارتباط برخط در حوزه آب‌رسانی داریم که این امر اتفاق بزرگی است و امکان مدیریت کامل تاسیسات و شبکه آب‌رسانی را به ما می‌دهد.

پرش

مدیریت عامل
محمد پرورش
فرودین‌ماه 97
 

آبفای استان تهران رتبه سطح یک حمایت از حقوق مصرف‌کننده را دریافت کرد

شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ارزیابی استانداری تهران با موضوع «حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان» در سال ۹۶ به دریافت رتبه «سطح یک» موفق شد.

ارائه خدمات ۲۴ساعته از درگاه‌های ارائه خدمت مانند پورتال، سامانه ارتباطات ۱۲۲، سامانه همراه (اپلیکیشن تلفن همراه) و استانداردسازی آن‌ها، نظرسنجی‌های تلفنی و برخط، اطلاع‌رسانی به ارباب‌رجوع از طریق رسانه‌ها، راه‌اندازی سامانه تحت وب رسیدگی به شکایات و برگزاری دوره‌های مستمر آموزشی نحوه تکریم ارباب‌رجوع از جمله اقدامات این شرکت در این زمینه در چند سال اخیر بوده است.

پیش از این آبفای استان تهران رتبه برتر در اجلاس سراسری مدیریت مشتری‌مداری و رتبه اول و نشان زرین هفتمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری در دستگاه‌های اجرایی کشور را دریافت کرده بود.

گفتنی است شورای ارزیابی استانداری تهران به ‌منظور افزایش رضایت عمومی و تشویق دستگاه‌های رعایت‌کننده حقوق ارباب‌رجوع و بر اساس دستورالعمل اجرایی ماده ۶ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، دستگاه‌های اجرایی استان تهران را ارزیابی میدانی کرده است.

دفتر‌کنترل کنترل‌ کیفیت‌و بهداشت آب
مهتاب‌باغبان
 تیرماه 97
 

جایزه ویژه کاپ طلا در جشنواره بین‌المللی نوآوری و اختراعات کره جنوبی به مدیر دفتر کنترل کیفیت اهدا شد

طرح مهتاب باغبان مدیر دفتر کنترل کیفیت آبفای استان تهران و فاطمه هوشمند با عنوان «نانوجاذب کربنی جهت حذف آلاینده‌های نوظهور» برنده جایزه ویژه کاپ طلا در جشنواره بین‌المللی نوآوری و اختراعات کره جنوبی شد.

 هم‌چنین مدال نقره نمایشگاه به همراه دیپلم افتخار از سوی رئیس بنیاد مخترعین کره جنوبی به این طرح تعلق گرفت.

در جشنواره یادشده که هر سال در شهر سئول در کره جنوبی برگزار می‌شود ۲۵۰ طرح از سوی ۲۱ ارزیاب بررسی شد.

همچنین در جشنواره بین‌المللی نوآوری و اختراعات کره جنوبی طرح خانم هاشمی با عنوان «تهیه و شناسایی پلی‌آمیدهای جدید آروماتیک فعال نوری با استفاده از روش اقتصادی و سبز در حلال مایع یونی» برنده مدال نقره نمایشگاه و جایزه ویژه کشور اندونزی شد.

در مجموع، این طرح‌ها در این نمایشگاه یک کاپ طلا، سه مدال و یک دیپلم افتخار جایزه طلایی و دو دیپلم افتخار جایزه نقره را دریافت کرده است.

ی

سامانه 122
جمشیدقربانی
 مردادماه 97
 مستندسازی حوادث در نرم‌افزار سامعه بهبود یافت
مدیر مرکز ۱۲۲ گفت:‌ مستندسازی حوادث با افزایش دقت و وضوح در ثبت عکس در نرم‌افزار سامعه بهبود یافته است.

جمشید قربانی ادامه داد: طی سه ماهه نخست امسال، ۳/۱۶ درصد از حوادث نظرسنجی‌شده در ثبت عکس نرم‌افزار سامعه که شامل ثبت عکس از ابتدا و پایان رفع حادثه است؛ دقت و صداقت نداشته‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۹,۷درصد بود به ۳.۴ درصد بهبود یافته است.
مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ با هدف نظارت بر عملکرد شاکله اجرایی (پست‌های امداد) برای خدمات‌رسانی جامع و کامل به مشترکان، جلب رضایت آنان و اطمینان از رفع کامل حادثه شهروندان، نرم‌افزار سامانه مدیریت عملیات همراه (سامعه) را راه‌اندازی کرد تا امکان رصد حوادث اعلامی از مرکز ۱۲۲ به پست‌های امداد تا پایان حادثه و رفع کامل آن میسر شود.
به گفته قربانی کارشناسان نظرسنجی روزانه به صورت لحظه‌ای از حوادثی که توسط پست‌های امداد «پایان کار» می‌خورد نظرسنجی می‌کنند و در تماس تلفنی با مشترکان علاوه بر سنجش میزان رضایت آنان، درصدد ارزیابی صحت و سقم عکس درج‌شده از ابتدا و پایان کار از طریق پرسش از مخاطب و بررسی موقعیت جغرافیایی محل حادثه برمی‌آیند.
معاونت‌بهره‌برداری عبدالحمید توکلی‌بینا  اردیبهشت‌ماه 97

 
آبفای استان تهران رتبه برتر مجمع سلامت استان تهران را کسب کرد
عبدالحمید توکلی بینا معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران با اشاره به کسب رتبه برتر در نخستین مجمع سلامت استان تهران گفت: مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی برای ارتقای سلامت شهروندان ارزشی اجتماعی و معنوی است که با اقدامات موثر در حوزه‌های دانش، تعهد، مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی محقق می‌شود.
توکلی بینا در این باره گفت: به منظور تحقق این موفقیت، شرکت آبفای استان تهران مواردی را در دستور کار خود قرار داد که مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تشکیل دبیرخانه جشنواره در دفتر کنترل کیفیت و بهداشت و آزمایشگاه‌های استان تهران به منظور ایجاد تعاملات تخصصی و علمی لازم؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور آشنایی با الزامات مولفه‌های اجتماعی سلامت و تبیین چارچوب مفهومی تعهد سلامت و تکمیل فرم اظهارنامه؛ تشکیل چهار کمیته تخصصی دانش‌محور با عضویت ۴۸ متخصص در کل شرکت به منظور پاسخ‌گویی به پرسش‌های شش محور مدون شامل دانش، سیاست و خط مشی، ساختار و منابع سازمان، برنامه‌های سازمان، اقدامات اجرایی، ارزیابی و ارزشیابی در پنج دامنه سلامت کارکنان، سلامت مشتریان و مصرف‌کنندگان و گروه‌های مرتبط به خدمات و محصول، سلامت جامعه محلی اطراف سازمان، سلامت جامعه و سلامت محیط زیست اشاره کرد.
نخستین مجمع ملی سلامت با ریاست استاندار تهران و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کلیه سازمان‌های دولتی و خصوصی و سمن‌های فعال در حوزه سلامت جامعه در محل تالار رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

عبدالحمید توکلی

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.