کد خبر : ۳۳,۱۷۸
۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۲۶
معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران:

امکان‌سنجی کشت پنبه با استفاده از لجن تصفیه فاضلاب

پساب,تصفیه فاضلاب,فاضلاب,فاضلاب تهران,تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران,آبفای استان تهران,قبض آب,کشت پنبه
معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران از بررسی امکان استفاده از لجن تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در کشت پنبه خبر داد.

مسعودرضا ثامنی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی و کسب تجربه استفاده از لجن به عنوان کود برای محصولات کشاورزی گفت: اجرای طرح کشت پنبه با استفاده از لجن در قالب پروژه‌ای تحقیقاتی در حالی انتخاب شد که این محصول (پنبه) به‌طور معمول به عنوان کشت اول پیش از غلات سبب کاهش آلاینده‌های احتمالی می‌شود.

ثامنی افزود: بخش زیادی از اراضی ورامین و گرمسار که در محدوده تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران هستند زیر کشت پنبه است و دوره کشت این محصول کم‌تر از شش ماه است.  

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در ادامه گفت: این طرح اردیبهشت‌ امسال در زمینی به مساحت 1000 مترمربع در ضلع جنوبی تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران آغاز شد و پس از طی مراحل آماده‌سازی و کاشت دانه‌های پنبه در خردادماه وارد مرحله داشت شد.

به گفته او شرکت فاضلاب تهران علاوه بر تلاش برای جلب نظر کارشناسان حوزه کشاورزی، امیدوار است با انجام آزمایش‌هایی روی محصول و بخش‌های مختلف گیاه و هم‌چنین خاک (در قبل و بعد از کاشت) به نتایج قابل توجهی برای مجری طرح پنبه کشور و تصمیم‌گیرندگان حوزه کشاورزی در خصوص استفاده از جامدات زیستی تولیدی در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب برسد.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۵۵۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید