کد خبر : ۳۲,۳۲۵
۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳
معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران خبر داد

پیشرفت 90 درصدی پروژه فاضلاب تهران

پیشرفت 90 درصدی پروژه فاضلاب تهران
معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران گفت: با 6800 کیلومتر عملیات لوله‌گذاری جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در شهر تهران تاکنون 90 درصد این پروژه اجرا شده است.

مسعودرضا ثامنی با اشاره به میزان اجرای عملیات لوله‌گذاری در پهنه غربی تهران گفت: بر اساس طراحی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در محدوده منطقه ۵  نزدیک به ۴۷۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و ۷۱ کیلومتر باقی مانده است و در منطقه ۹ هم ۱۵۵ کیلومتر شبکه باید ایجاد شود که حدود ۴۵ کیلومتر آن در آینده اجرا می‌شود.

ثامنی افزود: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام، بخش‌هایی از مناطق یک، ۲، ۳، ۵، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۷، ۱۸، ۲۱ و ۲۲ و کل منطقه ۹ و حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مشترکان زیر پوشش شبکه جمع‌آوری  فاضلاب قرار می‌گیرند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در تشریح اجرای پروژه فاضلاب غرب تهران گفت: این پروژه ۱۲ کیلومتر خط انتقال به قطر سه متر دارد و از خیابان «سی‌متری جی» آغاز شده است و به سمت بلوار «معلم»، بزرگ‌راه «آزادگان» ادامه مسیر می‌دهد و در نهایت به تصفیه‌خانه فیروزبهرام منتهی می‌شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب ادامه داد: با بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروزبهرام و آماده‌سازی خطوط اصلی، از سال آینده مهم‌ترین دغدغه شرکت فاضلاب تهران نصب انشعاب‌های خانگی مناطق از جمله محدوده غرب پایتخت و اتصال آن به شبکه فاضلاب شهری خواهد بود.

به گفته ثامنی اکنون ۶۸۰ هزار نفر مشترک از طرح فاضلاب تهران استفاده می‌کنند که این تعداد بیش‌تر در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی تهران متمرکز است.

 

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۵۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید