کد خبر : ۳۲,۰۵۰
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۶
با نصب سامانه تزریق آب ژاول صورت گرفت

پایداری و ارتقای کیفیت آب شرب روستاهای غرب تهران

پایداری و ارتقای کیفیت آب شرب روستاهای غرب تهران
سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران گفت: با نصب سامانه تزریق آب ژاول روی یکی از مخازن ذخیره مرتبط با خط انتقال مجتمع عظیم کوثر در شهرستان ملارد، 32 روستا از آب شرب بهداشتی با کیفیت پایدار بهره‌مند شدند.

انسیه ازگلی با اعلام این خبر گفت: کیفیت آب شرب تمامی 81 روستای زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب غرب تهران بر اساس استانداردهای کشوری و با انجام نمونه‌برداری شیمی فیزیک–باکتریولوژی و بیولوژی و هم‌چنین سنجش روزانه کلر آزاد باقی‌مانده به صورت مستمر پایش و ثبت می‌شود.

ازگلی افزود: هفت سامانه کلرزن گازی در روستاهای صفادشت به دلیل احتمال بروز مخاطرات، علی‌رغم استقرار در مناطق بیابانی با مسافت طولانی از بافت جمعیت روستایی از مدار بهره‌برداری خارج شد و سامانه‌های تزریق پودری و مایعی کلر جایگزین آن‌ها شده است.

او ادامه داد: با ساخت و نصب دستگاه سایکلون روی چاه آب شرب روستای حسین‌آباد هپشلو از ماسه‌دهی چاه آب شرب این روستا جلوگیری شده است.

او هم‌چنین از خریداری 10 پمپ تزریق کلرزنی و 20 مخزن کلرزنی برای تجهیز تاسیسات روستایی و تامین آب شرب با کیفیت و پایدار روستاهای آن محدوده خبر داد.

به گفته سرپرست دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای غرب استان تهران بررسی و جانمایی مکان‌های مناسب برای ساخت اتاقک استاندارد و نصب سامانه تزریق آب ژاول برای کاهش مصرف پودر پرکلرین و هم‌چنین بهسازی اتاقک‌های فلزی و بتنی موجود در مناطق شهری و روستایی قدس، ملارد، صباشهر، صفادشت و شهریار در دست اقدام است.   

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۴۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید