کد خبر : ۳۲,۰۲۶
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
ارتقای وضعیت آب‌رسانی به روستاهای شهرستان ری ادامه دارد

افزایش کمی و کیفی آب 17 روستا

افزایش کمی و کیفی آب 17 روستا
مدیر ناحیه4 آبفای منطقه6 تهران گفت: با اجرای طرح یکپارچه‌سازی خدمات شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی تعداد 17 روستا در شهرستان ری با جمعیتی بیش از 93هزار نفر به مشترکان ناحیه4 افزوده شده و آب‌رسانی به این روستاها بی‌وقفه و هم‌پایه با خدمات شهری ادامه دارد.

عبدالله مجاهد در تشریح اقدامات انجام شده گفت: با اجرای عملیات اصلاح شبکه و اتصال خط250 میلی‌متری آب شهری به مخزن روستای تقی‌آباد، دبی ورودی آب از شبکه آب شهری به مخازن مجتمع آب‌رسانی شهید تهرانی 20 لیتر بر ثانیه افزایش یافت.

مجاهد افزود: افزایش قطر شبکه اتصال آب شهری در جاده نظامی به‌منظور افزایش کیفیت و دبی ورودی آب منطقه جاده نظامی، از مدار خارج‌کردن دو حلقه چاه به‌دلیل ماسه‌دهی، نصب شیرخط 250 میلی‌متری و شیر آتش‌نشانی در ورودی روستای اسلام‌آباد نظامی از جمله اقداماتی است که با هدف ارتقای کیفیت آب روستاهای شهرستان ری انجام شده است.

او با اشاره به از مدار خارج‌کردن چاه تقی‌آباد به دلیل بالا بودن میزان نیترات، افزود: رفع مشکل مخازن هوایی روستای نجم‌آباد وجلوگیری از هدر‌رفت آب و خسارت به تاسیسات آب روستا، تعویض و نصب چهار شیرخط 200  و 250 میلی‌متری همراه با بازسازی 3 اتاقچه در روستای طالب‌آباد، نصب پمپ بین‌راهی روستاهای چال‌طرخان و عشق‌آباد و تامین فشار شبکه روستاهای عشق‌آباد، چال‌طرخان و نجم‌آباد موجب تامین پایدار آب روستاهای ری شده است.

مجاهد ضمن اشاره به این‌که از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌هزار انشعاب آب در روستاهای شهرستان ری نصب شده است خاطرنشان کرد: اصلاح شبکه و تغییر قطر ورودی مخزن آب روستای امین‌آباد از 110 به 200 میلی‌متر، تعویض شیرخط‌های فرسوده روستاهای بخش قلعه‌نو به منظور افزایش دبی و فشار شبکه توزیع آب روستاهای این بخش موجب افزایش کمی و کیفی آب روستاهای زیر پوشش ناحیه4 آبفای منطقه6 تهران انجام شده و رضایت‌مندی روستاییان جنوب تهران را فراهم کرده است.

ناحیه4 شرکت آب و فاضلاب منطقه6 تهران به 55هزار و 500 مشترک آب و فاضلاب شهری در منطقه 20 تهران و 11هزار و 460 مشترک آب روستایی شهرستان ری با جمعیتی افزون بر 560 هزار نفر خدمات‌رسانی می‌کند.

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۶۵۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید