کد خبر : ۳۱,۹۹۱
۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰

ارزیابی عملکرد شرکت‌های آب و فاضلاب استان تهران آغاز شد

ارزیابی عملکرد شرکت‌های آب و فاضلاب استان تهران آغاز شد
​معاونت برنامه‌ریزی توسعه و سرمایه‌گذاری آبفای استان تهران، عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت را در نیمه نخست امسال ارزیابی کرد.

رضا پوررجب معاون برنامه‌ریزی توسعه و سرمایه‌گذاری آبفای استان تهران در حاشیه جلسه ارزیابی عملکرد این شرکت‌ گفت: در این ارزیابی شاخص‌های واحدهای بهره‌برداری، فنی، مشترکین و ... سنجیده شده و نقاط ضعف و تهدیدهای داخلی و خارجی سازمان شناسایی و تجزیه و تحلیل شد.

پوررجب ادامه داد: با هماهنگی مدیران عامل شرکت‌ها و همکاران ستادی برای رفع چالش‌ها و ارتقای سطح شرکت‌های زیرمجموعه برای نیمه دوم سال آماده می‌شویم.

او ادامه داد: شرکت‌های آب و فاضلاب دارای هر ماموریت، رسالت، اهداف و چشم‌اندازی که باشند، در نهایت در یک مسیر واحد حرکت می‌کنند و وملزم به پاسخ‌گویی به مشتریان، ارباب رجوع و ذی‌نفعان هستند.

به گفته پوررجب چنانچه ارزیابی عملکرد با دیدگاه فرآیندی و به‌طور صحیح و مستمر انجام  شود موجب ارتقای مدیریت منابع، رضایت مشتری، کمک به توسعه، ایجاد قابلیت‌های جدید، پایداری و ارتقای سطح سازمان خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی توسعه و سرمایه‌گذاری آبفای استان تهران ضمن اشاره به دیدگاه سنتی در ارزیابی عملکرد افزود: این دیدگاه، قضاوت و یادآوری عملکرد وکنترل ارزیابی شونده را هدف قرارداده، سبک دستوری داشته و صرفا معطوف به عملکرد دوره گذشته است.

به گفته پوررجب دیدگاه جدید در ازریابی عملکرد، با شناسایی نقاط ضعف و قوت سازمان به دنبال آموزش، رشد و توسعه ظرفیت‌های ارزیابی شونده، بهسازی افراد، سازمان و عمکرد آنان، ارائه خدمات مشاوره‌ای ومشارکت‌عمومی ذی‌نفعان است.

او با بیان این‌که توجه به معیارهای همه‌جانبه واستراتژی‌ها وآرمان‌های سازمانی از ملزومات یک سیستم مدیریت عملکرد جامع هستند افزود: چنین رویکردی در ارزیابی عملکرد یک ارزیابی واقعی، عدالت محور، قابل اعتماد و پویا خواهد بود.

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۷۸۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید