کد خبر : ۳۱,۹۸۶
۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷

14 مخزن ذخیره آب تهران مقام‌سازی شد

14 مخزن ذخیره آب تهران مقام‌سازی شد
با اتمام عملیات اجرایی بهسازی لرزه‌ای مخزن 20 نیاوران در مجموع 14 مخزن بتنی شبکه آب‌رسانی شهر تهران با حجم تقریبی 350هزار مترمکعب مقاوم‌سازی شد.

مدیر امور اجرایی طرح مقاوم‌سازی و بهسازی تاسیسات آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به نقش حیاتی مخازن بتنی مدفون در ذخیره و تامین آب شرب تهران و اهمیت آن‌ها در ذخیره آب شرب در زمان بحران و وقوع حوادث غیرمترقبه، مطالعات و اجرای عملیات بهسازی لرزه‌ای سامانه‌های آبی شهر تهران در اولویت مقاوم‌سازی و بهسازی قرار گرفت.

علی قائم‌مقامی گفت: پس از انجام مطالعات کیفی آسیب‌پذیری لرزه‌ای مخازن، 44 مخزن با حجم تقریبی 950هزار مترمکعب بری مقاوم‌سازی سازه‌ای در نظر گرفته شد که طرح بهسازی لرزه‌ای و اسناد مناقصه آن‌ها تهیه شد.

قائم‌مقامی افزود: در ابتدا 14 مخزن بتنی زمینی با حجم 350هزار مترمکعب مقاوم سازی شده و در مرحله بعد 30 مخزن بتنی با حجم 600هزار مترمکعب در دستور کار اجرای عملیات مقاوم‌سازی قرار گرفته است.

او ادامه داد: طرح بهسازی 30 مخزن باقی‌مانده تهیه شده و در حال بازنگری بر اساس آیین‌نامه‌های جدید است.

به گفته مدیر امور اجرایی طرح مقاوم‌سازی و بهسازی تاسیسات آبفای استان تهران در حین عملیات اجرایی مقاوم‌سازی لرزه‌ای، مخازن در مدار بهره‌برداری قرار داشتند.

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۵۲۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید