کد خبر : ۳۱,۹۸۱
۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۱
با اجرای یکپارچه‌سازی خدمات آب و فاضلاب شهری و روستایی

برخورداری 72 روستای جنوب تهران از آب شرب باکیفیت

برخورداری 72 روستای جنوب تهران از آب شرب باکیفیت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه 6 تهران گفت: در زمان کوتاه سپری‌شده از یکپارچه‌سازی خدمات آبفای روستایی و شهری، 72 روستای جنوب تهران و شهرستان ری با جمعیتی افزون بر 263 هزار نفر از آب آشامیدنی با کمیت و کیفیت بالا برخوردار شده‌اند.

حسن حقیقی با اشاره به از مدار خارج شدن چاه‌های بی‌کیفیت و جایگزینی منابع آبی جدید با اتصال به شبکه توزیع آب شهری افزود: با انجام چندین عملیات اجرایی و اتصال خطوط شهری به روستایی در بخش‌های زیر پوشش، منابع تامین آب در بخش مرکزی و قلعه‌نو شهرستان ری به میزان 100 لیتر در ثانیه، در بخش آفتاب (روستای مرتضی‌گِرد) 20 لیتر برثانیه و در بخش‌های فشافویه و خاوران نیز 20 لیتر در ثانیه افزایش یافت.

حقیقی ادامه داد: در روستای 40هزار نفری مرتضی‌گِرد در بخش آفتاب شهر تهران، طرح بزرگ توسعه و نوسازی این روستا در دستور کار قرار گرفت و با توجه به نبود زیرساخت‌ها و تاسیسات آب و فاضلاب مورد نیاز، بیش از 4000 متر از نقاط فاقد شبکه این روستا  نوسازی و به شبکه سراسری توزیع آب متصل شد.

مدیرعامل آبفای منطقه6 تهران افزود: در چارچوب پیشبرد و دست‌یابی به اهداف شرکت در زمینه ارتقای کیفیت آب شرب و کاهش مخاطرات گاز کلر، ضمن تعویض و مانور شیرها و شست‌و‌شوی خطوط، با ساخت و تجهیز 22 ایستگاه گندزدایی آب آشامیدنی، سامانه‌های جدید تزریق آب ژاول جایگرین سامانه‌های قدیمی کلرزنی شد و کیفیت آب روستاهای زیر پوشش افزایش چشم‌گیری یافت.

حقیقی خاطرنشان کرد: این شرکت از ابتدای اجرای طرح یکپارچه‌سازی با ارائه خدمات متوازن و هماهنگ شهری و روستایی، چهار دوره قرائت کنتور از  33هزار و 140 مشترک آب روستایی انجام داده و ضمن شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز، 471 دستگاه کنتور فرسوده را تعویض کرده است.

شرکت آب و فاضلاب منطقه6 تهران به 250 هزار مشترک شهری در پنج منطقه (15-16-17-19-20) شهرداری تهران و پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن‌آباد، قیام‌دشت و خاورشهر در جنوب تهران و 72 روستا با بیش از 33 هزار مشترک آب خدمات‌رسانی می‌کند.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۶۹۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید