کد خبر : ۳۱,۹۷۹
۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۳
روحانی:

کیفیت آب تهران در دنیا کم‌نظیر است

کیفیت آب تهران در دنیا کم‌نظیر است
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین آغاز بهره‌برداری از سه سامانه رینگ آب‌رسانی شهر تهران با تاکید بر برنامه‌ریزی برای مدیریت مصرف آب گفت: فرهنگ «خوب مصرف کردن» آب را باید مد نظر قرار دهیم و این حرکت‌های فرهنگی می‌‌تواند زحمات مسئولان را تکمیل کند.

رئیس‌جمهوری افزود: با اجرای سامانه‌های رینگ آب‌رسانی حدود یک میلیون نفر از مردم تهران ظرف دو تا سه ماه آینده احساس خواهند کرد کیفیت آب آشامیدنی که در اختیارشان قرار گرفته، بهتر شده است و تصفیه‌خانه ششم آب تهران بعد از تصفیه‌خانه هفتم که سال گذشته افتتاح شد از افتخارات دولت است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

روحانی اجرای 59 کیلومتر رینگ آب‌رسانی تهران را کاری ارزشمند توصیف کرد و گفت: با اجرای این طرح اگر در شرایط سخت آب‌رسانی در تهران مشکلی ایجاد شود، می‌توانیم آب را از یک بخش به بخش دیگر تهران بزرگ منتقل کنیم.

او تصریح کرد: در سال ٩٢ و سال اول فعالیت دولت تدبیر و امید در شرق تهران دچار مشکل آب‌رسانی شدیم؛ اما با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه هفتم و سد ماملو، هم‌اکنون شرایط بهتر شده و اگر در بخشی از تهران دچار مشکل شویم، امکان انتقال آب فراهم شده است.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تامین آب تهران گفت: حدود ۹۰۰۰ کیلومتر لوله‌کشی آب در تهران انجام شده تا برای مردم آب‌رسانی شود؛ علاوه بر این تصفیه‌خانه‌های بزرگی در تهران افتتاح شده است تا بیش از یک میلیارد و ۱۰۰هزار مترمکعب آب برای مردم تهران تامین شود.

رئیس‌جمهوری افزود: بیش از ٧٠ درصد آب تهران از آب‌های سطحی است از با کیفیت‌ترین آبها تامین می‌شود و کم‌تر در شهرهای دنیا سراغ داریم که مردم از چنین آب با کیفیتی برخوردار شوند.

روحانی ادامه داد: آب تهران یکی از باکیفیت‌ترین آب‌ها در سطح دنیاست و معمولاً در دنیا آب باکیفیت را به این صورت برای مصارف شرب و بهداشت در اختیار نمی‌گذارند و باید قدردان این نعمت باشیم.    

او افزود: آبی که از تصفیه‌خانه‌ها برای مصرف مردم  وارد شبکه می‌شود، حتی بهتر از کیفیت آب بطری موجود در فروشگاه‌هاست و خیلی مهم است که بهترین آب در اختیار مردم قرار بگیرد.

روحانی ضمن اشاره به سختی‌های تصفیه و پمپاژ آب در تهران گفت: شهرهایی در دنیا هستند که چند ساعت در روز قطعی آب دارند و گاهی فقط چند ساعت آب در روز دارند. اما در تهران آب باکیفیت خوب در طول روز در اختیار مردم است که ان‌شاالله مردم قدردان خواهند بود و با فرهنگ والایی که دارند بهترین مصرف را نسبت به مصرف آب مدنظر قرار می‌دهند. 

رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت حفاظت از منابع آب گفت: آب یک نعمت برای ما است به علت خشکسالی کشور ما، باید قدردان این نعمت باشیم و یکی از راه‌ها استفاده درست از پساب است.

او خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه‌هایی که برای فاضلاب ایجاد می‌شود بسیار اهمیت دارد، چنانچه طرح‌های فاضلاب تکمیل شود و همه پساب تهران بازچرخانی شود ٢۵٠ میلیون مترمکعب پساب در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به این‌که یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم سرمایه‌گذاری ویژه روی آب است، گفت: می‌توان در یک جلسه تمام توانمندی‌هایی که بخش دولتی و خصوصی در حوزه آب آشامیدنی، صنعتی و کشاورزی به کار گرفتند؛ توضیح داد تا معلوم شود در طول این دولت چه کارهای عظیم و بزرگی برای آب، چه برای آشامیدن، چه برای امنیت غذایی که آب کشاورزی است و چه برای بخش صنعتی کشور و چه برای محیط زیست انجام شده است. 

روحانی گفت: علی‌رغم این‌که شرایط کنونی با شرایط در سال‌های ٩۴ و ٩۵ متفاوت است اما دولت با همان روحیه روز اول آغاز کار  و بی‌اعتنا به حاشیه‌سازی‌ها کار را ادامه می‌دهد و همه و بخش خصوصی باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم طرح‌های توسعه کشور طرح «جهش تولید» را که مد نظر است اجرایی و عملیاتی کنیم.

رئیس جمهوری خطاب به وزارت نیرو و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: باید بخش خصوصی را برای کار  و تلاش و فعالیت دعوت کنیم، امروز بسیاری از  کارها و خدمات توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

او ادامه داد: امروز ما صادرکننده برق و خدمات مهندسی سدسازی و نیروگاهی هستیم و از افتخارات بزرگ کشور است.

روحانی تصریح کرد: مسیر توسعه کشور را  با کمک مردم تا پایان این دولت و در دولت های بعدی هم ادامه خواهیم داد.  

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۷۴۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید