کد خبر : ۳۱,۹۷۸
۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵
با دستور رئیس‌جمهوری آغاز شد

بهره‌برداری از سامانه‌های رینگ آب‌رسانی تهران

بهره‌برداری از سامانه‌های رینگ آب‌رسانی تهران
به دستور رئیس‌جمهوری سامانه‌های آب‌رسانی غرب، جنوب‌غربی، شرق و شمال‌شرقی رینگ آب‌رسانی شهر تهران، هم‌زمان با افتتاح تصفیه‌خانه ششم آب تهران به بهره‌برداری رسید.

حمیدرضا جانباز مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با حضور در مخزن 73 یافت‌آباد در آیین بهره‌برداری از رینگ آب‌رسانی تهران به صورت ویدئوکنفرانس گفت: 59 کیلومتر از رینگ آب‌رسانی تهران در سه سامانه آب‌رسانی غرب، سامانه آب‌رسانی به شهر جدید پرند از مخزن تلمبه‌خانه یافت‌آباد تا مخزن رضی‌آباد و سامانه آب‌رسانی شرق و شمال شرق اجرا شده است.

جانباز با اشاره به اجرای خطوط انتقال آب با لوله‌هایی در اقطار 1200 تا 2000 میلی‌متر در این پروژه افزود: اجرای این رینگ در شهر تهران با محدودیت‌های ترافیکی، به سختی اجرا شد تا تهرانی‌ها آب شرب یکسانی داشته باشند.

او با اشاره به سامانه آب‌رسانی غرب تهران بیان کرد: این سامانه به طول هفت کیلومتر، آب تصفیه‌خانه ششم را به مناطق پنج، ۹، ۱۸، 21، ۲۲ و شهر جدید پرند می‌رساند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: سامانه آب‌رسانی به شهر جدید پرند از مخزن تلمبه‌خانه یافت‌آباد تا مخزن رضی آباد با هدف رفع محدودیت‌های تأمین آب در محدوده شهر جدید پرند و لزوم رفع کمبود و ارتقای کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران انجام شد.

او با اشاره به اجرای 40 کیلومتر خط انتقال آب در سامانه شرقی رینگ تهران گفت: در این سامانه 3000 لیتر بر ثانیه آب تصفیه‌شده از محل تصفیه‌خانه پنجم تهران به نواحی شمال‌شرق و شرق تهران و 4000 لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه‌خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری انتقال می‌یابد.

جانباز در مورد مزیت‌های رینگ آب‌رسانی تهران گفت: بهره‌برداری از این طرح آب موجب می‌شود تا آب با کیفیت یکسان در اختیار مشترکان قرار گیرد و در خشکسالی‌های احتمالی امکان انتقال آب وجود دارد. 

او افزود: تا پیش از سال 92 امکان جابجایی و انتقال آب بین سامانه‌های غربی و شرقی شهر تهران میسر نبود.

جانباز خاطر نشان کرد: این طرح اقدام بزرگی است که باید از همراهی شورای اسلامی شهر، شهرداری و پلیس راهور تهران در این زمینه تشکر کرد.

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۷۸۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید