کد خبر : ۳۱,۹۵۷
۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳
هم‌زمان با افتتاح تصفیه‌خانه ششم آب تهران

سه سامانه رینگ آب‌رسانی تهران به بهره‌برداری می‌رسد

سه سامانه رینگ آب‌رسانی تهران به بهره‌برداری می‌رسد
سه سامانه رینگ آب‌رسانی به شهر تهران شامل سامانه‌های آب‌رسانی غرب، شرق و شمال‌شرقی و جنوب‌غربی با حضور رئیس‌جمهوری به‌صورت ویدئوکنفرانس روز پنجشنبه هشتم آبان‌ماه و هم‌زمان با افتتاح تصفیه‌خانه ششم آب تهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام این خبر گفت: رینگ آب‌رسانی شهر تهران با هدف تعادل‌بخشی کمی و کیفی و ایجاد امنیت آبی در چارچوب اصول پدافند غیرعامل در مناطق مختلف شهر و استان تهران در دست اجراست.

محمدرضا بختیاری افزود: سه سامانه اصلی طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران شامل سامانه‌های آب‌رسانی غرب، شرق و شمال‌شرقی و جنوب‌غربی با هزینه‌ای افزون بر 4900 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران با بهره‌برداری از سامانه غرب و شرق رینگ آب‌رسانی شهر تهران اهالی غرب تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد امیرکبیر در تصفیه‌خانه ششم تهران و اهالی شرق تهران از طریق آب تصفیه‌شده سد لار در تصفیه‌خانه‌های چهارم و پنجم تهران به آب سالم و پایدار دسترسی خواهند داشت.

او در تشریح سامانه آب‌رسانی به جنوب‌غربی استان تهران گفت: با توجه به محدودیت‌های تامین آب در محدوده شهر جدید پرند و لزوم رفع کمبود و ارتقای کیفیت آب شرب در محدوده جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران، تامین و انتقال آب از سامانه آب‌رسانی شهر تهران به طول 12 کیلومتر در دستور کار قرار گرفت.

به گفته او این پروژه آب را از مخزن 73 در یافت‌آباد و از طریق مخزن رضی‌آباد به جنوب و جنوب‌غربی شهر و استان تهران منتقل می‌کند.

بختیاری با اشاره به نقش پدافندی سامانه آب‌رسانی به شرق و شمال‌شرقی تهران گفت: هدف از اجرای سامانه آب‌رسانی به شرق تهران انتقال 3000 لیتر بر ثانیه آب تصفیه‌شده از محل تصفیه‌خانه پنجم تهران به نواحی شمال‌شرق و شرق تهران و انتقال 4000 لیتر بر ثانیه آب خام از محل سد لار به تصفیه‌خانه سوم و چهارم در شرایط اضطراری است.

رینگ آب‌رسانی شهر تهران، طرحی با مزایای اجتماعی ماندگار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با ماندگار برشمردن طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران گفت: اجرای این طرح موجب ارتباط و اتصال تصفیه‌خانه‌های هفتگانه آب تهران، کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و تعدیل فرونشست زمین در تهران، توزیع عادلانه منابع آب سطحی، از مدار خارج‌شدن ایستگاه‌های پمپاژ آب و کاهش مصرف انرژی در شبکه توزیع آب خواهد شد.  

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۸۹۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید