کد خبر : ۳۱,۸۸۶
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۴۱
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس

یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی طبق قانون برنامه ششم توسعه است/ انتفاع بیشتر روستاها با اجرای این طرح

یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی طبق قانون برنامه ششم توسعه است/ انتفاع بیشتر روستاها با اجرای این طرح
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی طبق قانون ششم توسعه است، گفت: این اقدام وزارت نیرو گامی مثبت در جهت انسجام‌بخشی فعالیت‌ها و به نفع روستاهای کشور است.

حسن نوروزی افزود: یکپارچه‌سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی در چارچوب قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و اسناد بالادستی کشور است.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، اقدام وزارت نیرو را در این زمینه موثر دانسته و خاطرنشان کرد: در اسناد بالادستی و قوانین متعدد، موضوع اصلاح نظام اداری کشور با حذف ساختارهای اضافی، افزایش کارایی، بهبود خدمات‌رسانی به مردم و چابک‌سازی دولت مورد تاکید قرار گرفته و تجمیع شرکت‌های آبفای شهری و روستایی در همین راستاست.

او با بیان اینکه این یکپارچه‌سازی به نفع روستاهای کشور است، گفت: با توجه به اینکه شرکت‌های آبفای شهری امکانات گسترده‌تری نسبت به شرکت‌های آب و فاضلاب‌ روستایی دارند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌ یکدیگر در اجرای سیاست‌های اعلامی کمک بسزایی داشته باشند.

نوروزی با تاکید بر اینکه طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب در روستاها و شهرها ایرادی ندارد، یادآور شد: مسئله‌ای که وجود دارد، باید میان شهر و روستا تفاوتی باشد تا مردم منطقه را تشویق به حضور در روستاها کند؛ برای مثال شرکت‌های آب و فاضلاب باید قیمت حق انشعاب در روستاها را نسبت به شهر کمتر دریافت کنند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا یکپارچه‌سازی این دو شرکت می‌تواند مشکلات متعدد شبکه‌های روستایی را برطرف کرده و در جلوگیری از هدررفت سرمایه‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۲۲۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید