کد خبر : ۳۱,۸۱۱
۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷
معاون بهره‌بردرای آبفای غرب استان تهران خبر داد:

آب‌رسانی به 81 روستا/ تدوین برنامه برای تامین پایدار آب روستاها

آب‌رسانی به 81 روستا/ تدوین برنامه برای تامین پایدار آب روستاها
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب غرب استان گفت: اکنون 81 روستا با پوشش بیش از 100 هزار نفر از شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران خدمات آب‌رسانی دریافت می‌کنند که از منطقه صفادشت و ملارد تا مرز رباط‌کریم ادامه دارد و حوزه وسیعی را شامل می‌شود.

مهدی زمان‌دار با اشاره به این که برخی مناطق روستایی با فقر سفره‌های زیر زمینی مواجه هستند و در مناطق خشک واقع شده‌اند ادامه داد: برای روستاهایی که هم‌جوار شهرها قرار دارند استفاده از منابع آبی شهری جواب‌گوی نیاز مردم است و برای روستاهایی که در مناطق دوردست هستند برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدتی را تدوین کرده‌ایم؛ به طوری که همکاران آبفا با پنج دستگاه تانکر آب شرب را به دورترین نقاط در مواردی که لازم بوده است انتقال داده‌اند تا مردم با مشکل کمبود مواجه نشوند.  

معاون بهره‌برداری آبفای غرب استان تهران با اشاره به گذشت شش ماه از واگذاری 81 روستا برای خدمات آب‌رسانی به این شرکت اظهار داشت: در این مدت تعداد هفت حلقه چاه آب شرب حفر، تجهیز و وارد مدار بهره‌برداری شده و با مهندسی مجدد 23 حلقه چاه با ظرفیت 83  لیتر در ثانیه احیا و بازسازی شده است.  

او افزود: در میان روستاهای زیر پوشش، منطقه اخترآباد شامل 22 روستا دارای اولویت برای ارتقای کیفی است و برنامه بلندمدت آن در دست مطالعه است.  

به گفته زمان‌دار در حال حاضر دو حلقه چاه آب در این منطقه حفاری و یک دستگاه تصفیه آب احداث شده است.  

 

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۶۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید