کد خبر : ۳۱,۷۳۸
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۳

صرفه‌جویی ارزی یک میلیون یورویی در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران

صرفه‌جویی ارزی یک میلیون یورویی در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران
با استفاده از توان‌مندی‌های شرکت‌های داخلی در تامین و بومی‌سازی 35 درصد از قطعات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران یک میلیون و 200 هزار یورو صرفه‌جویی ارزی شد.

سید مرتضی احتشامی مدیر  نظارت بر واحدهای یک تا 4 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با اعلام این خبر گفت: در این تصفیه‌خانه حدود 15هزار قطعه دارد که با بومی‌سازی حدود 5000 قطعه علاوه بر کاهش چشم‌گیر وابستگی به شرکت‌های خارجی، از خروج بی‌رویه ارز از کشور جلوگیری می‌شود.  

احتشامی در ادامه گفت: دیفیوزرهای هوادهی، پمپ‌ها و مدیاهای سولفورزدایی ازجمله قطعات بسیار مهم هستند که برای بومی‌سازی آن اقدام شده که با یک پنجم قیمت خارجی در داخل کشور تولید می‌شود ضمن این‌که تامین پایدار لوازم جانبی و قطعات یدکی این تجهیزات از صفر تا صد نیز تضمین می شود.  

او تصریح کرد: با توجه به تجربه موفق ساخت این قطعات در داخل کشور مهم‌ترین برنامه امسال بومی‌سازی دستگاه توربو شارژ مربوط به دستگاه مولد برق تصفیه‌خانه و دستگاه پلی‌الکترولیت مورد استفاده در واحد آب‌گیری لجن تصفیه‌خانه است.  

به گفته احتشامی بومی‌سازی 65 درصدی قطعات و تجهیزات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران تا سال 1403 در دستور کار شرکت فاضلاب تهران قرار دارد.  

هم‌اکنون شش واحد تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با ظرفیت تصفیه فاضلاب برای جمعیت زیرپوشش سه میلیون و 150 هزار نفر در مدار بهره‌برداری قرار دارد و عملیات اجرایی دو واحد دیگر آن نیز در تیرماه آغاز شده است.        

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۱,۴۳۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید