کد خبر : ۳۱,۵۸۰
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۳

نگاهی به روند تامین آب‌ شهر دماوند

نگاهی به روند تامین آب‌ شهر دماوند
آب شرب شهر دماوند با ۲۳ حلقه چاه، پنج ایستگاه پمپاژ، ۱۴ مخزن ذخیره و ۶۲ دستگاه شیر فشارشکن تامین می‌شود و در ۳۱ محل دکل و تجهیزات کنترلی، ابزار دقیق کیفی و کمی به منظور کنترل هوش‌مند چاه‌ها و مخازن نصب شده است.

مراد فرحت مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند می‌گوید: شهر دماوند ۵۲ کیلومتر خط انتقال آب و ۴۵۲ کیلومتر شبکه توزیع آب شرب شهری دارد، قدمت شبکه‌ها در برخی نقاط به بیش از ۳۵ سال می‌رسد که عملیات نوسازی شبکه در آن مناطق درحال انجام است.

او ضمن اشاره به این‌که اجرای طرح‌های تله‌متری و اسکادا در دماوند با هدف مدیریت هوش‌مند استحصال، کنترل کیفیت، ذخیره و توزیع آب می شود خاطرنشان می‌کند: در شرق استان تهران شهرهای  فیروزکوه، لواسان و دماوند مجهز به تجهیزات تله‌متری هستند و این تجهیزات با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان انجام شده است.

مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند با اشاره به این‌که تمامی مخازن شهر دماوند به سامانه برخط (آنلاین) هوش‌مند کنترل سطح مخزن مجهز شده است، معتقد است که این اقدام که با هدف نظارت بیش‌تر بر سطح آب مخازن به صورت شبانه‌روزی و برخط صورت گرفته است، موجب کنترل و حفظ آب ذخیره شده در مخازن می‌شود.

در سال گذشته ۱۵۶۸ متر نوسازی شبکه، ۲۶۶۱ متر توسعه شبکه انجام شده و ۵۱۵ مورد کنتور فرسوده تعویض شده است. مدیر امور بهره‌برداری آب و فاضلاب شهر دماوند ضمن اشاره به اهمیت اجرای شبکه فاضلاب می‌گوید: با توجه به این‌که بخشی از پروژه فاضلاب شهری از محل منابع داخلی در حال انجام است، از مشترکان نیز تقاضا داریم با توجه به طرح‌های تشویقی ارائه‌شده، با خرید انشعاب فاضلاب در اجرای به موقع  این پروژه سهیم باشند.

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۸۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید