کد خبر : ۳۱,۵۵۹
۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
برای نخستین بار در کشور در حال اجراست

دومین تونل بلند انتقال فاضلاب تهران به صورت مکانیزه

دومین تونل بلند انتقال فاضلاب تهران به صورت مکانیزه
مدیر امور نظارت بر خطوط انتقال و تونل شرکت فاضلاب تهران گفت: دومین تونل بلند انتقال فاضلاب تهران با هدف جمع‌آوری فاضلاب مناطق مرکزی و غرب تهران به طول تقریبی 12 کیلومتر در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

داود سعادت‌لطفی با اعلام این خبر افزود: تونل فاضلاب‌رو غرب با ظرفیت عبوری 17 مترمکعب در ثانیه، جمعیتی معادل سه میلیون و 150 هزار نفر از جمعیت شهر تهران را زیر پوشش خدمات طرح فاضلاب تهران قرار می‌دهد.

او گفت: این تونل با قطر داخلی سه متر از مسیر 30‌متری ‌جی، بزرگ‌راه آیت‌الله سعیدی، خیابان زرند و بهار، بزرگ‌راه آزادگان عبور می‌کند و به تصفیه‌خانه فاضلاب فیروزبهرام منتهی می‌شود.

به گفته مدیر امور نظارت بر خطوط انتقال و تونل شرکت فاضلاب تهران این تونل به صورت مکانیزه EPB_TBM (ماشین حفاری تمام مقطع تونل از نوع متعادل‌کننده فشار زمین) با اجرای پوشش محافظتی در برابر گاز H2S به روش HDPE ( پلی‌اتیلن با دانسیته بالا) برای نخستین بار در کشور توسط شرکت فاضلاب تهران اجرا شده است.

او ادامه داد: پروژه تونل فاضلاب‌رو غرب با مبلغ اولیه 48 میلیارد ریال و با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های شرکت فاضلاب تهران در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می‌رود در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۴۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید