کد خبر : ۳۱,۵۰۲
۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱

فناوری ساخت کیت‌های سنجش COD در آزمایشگاه تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب بومی‌سازی شد

فناوری ساخت کیت‌های سنجش COD در آزمایشگاه تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب بومی‌سازی شد
شرکت فاضلاب تهران با همکاری یک شرکت دانش بنیان موفق شد دانش فنی تولید کیت‌های سنجش میزان آلودگی فاضلاب ورودی و پساب خروجی (COD) را بومی‌سازی کند.

بهنام قاسمی سرپرست دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران با اعلام این خبر گفت: یکی از مهم‌ترین آزمایش‌های سنجش میزان آلودگی فاضلاب ورودی و پساب خروجی در تصفیه خانه‌ها، آزمایشCOD است که با توجه به سرعت اندازه‌گیری این آزمایش این مهم در راهبری و کنترل کیفیت پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری، نقش مهمی دارد.

قاسمی افزود:به همین منظور تولید کیت‌هایCOD که تا سال گذشته وارداتی بود با کمک دانش فنی به صورت کامل در داخل کشور بومی‌سازی و پس از راستی‌آزمایی جایگزین کیت‌های وارداتی شد.

او ادامه داد: این کیت‌ها با یک‌هشتم قیمت نمونه خارجی تولید می‌شود و با توجه به میزان کیت‌های مصرفی آزمایشگاه تصفیه‌خانه جنوب تهران می‌تواند سالانه برای شرکت صرفه‌جویی ارزی داشته باشد.

به گفته سرپرست دفتر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های فاضلاب شرکت فاضلاب تهران با بومی‌سازی این محصول و ارسال کیت‌های مصرف‌شده به شرکت داخلی تولیدکننده، مشکل امحا و انبارکردن کیت‌های مصرف‌شده در آزمایشگاه‌ها و بازیافت مواد شیمیایی و به دنبال آن آلودگی محیط کار (ایمنی افراد و محیط) نیز در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران برطرف شده است.

 

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۵۳۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید