کد خبر : ۳۱,۴۳۶
۲۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۵۱
وزیر نیرو:

42 پروژه آب و برق طی امسال در کشور افتتاح شده است

42 پروژه آب و برق طی امسال در کشور افتتاح شده است
وزیر نیرو گفت: مجموعا ۴۲ پروژه بزرگ مرتبط با آب و برق با سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومان از ابتدای امسال به بهره برداری رسیده است.

‌رضا اردکانیان در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به شهرستان پیشوا از تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در یازدهمین هفته از پویش هر هفته «الف- ب- ایران» خط آب‌رسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا برای تأمین آب شرب و بهداشت مردم افتتاح شد و نیز عملیات اجرایی دو واحد 7 و 8  تصفیه‌خانه بزرگ جنوب تهران با سرمایه‌گذاری حدود ۶۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نیرو و نیز  یک مخزن ۲۰هزار متر مکعبی در محمودآباد پاکدشت آغاز شده است.

اردکانیان ادامه داد: امروزه در موضوع جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در تهران شاهد اتفاقات خوبی طی سال‌های اخیر هستیم؛ شبکه فاضلاب تهران حدود 9000 کیلومتر است‌ که از این مقدار حدود 7000 کیلومتر اجرا شده که بیش از ۶۰ درصد آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است و 2000 کیلومتر مانده نیز ظرف سه تا چهار سال آینده به اتمام می‌رسد.

اردکانیان با بیان این‌که احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مهم‌تر از شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب است، گفت: ۱۲ واحد تصفیه‌خانه فاضلاب برای پروژه بزرگ فاضلاب تهران طراحی شده است که هم‌اکنون 6 واحد آن در مدار بهره‌برداری است و عملیات اجرایی دو واحد دیگر آن امروز آغاز شد و چهار واحد دیگر آن تا پایان امسال در غرب تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

اردکانیان افزود: تصفیه‌خانه‌های فاضلاب جنوب تهران و فیروز بهرام در غرب تهران به تنهایی ۷۰ درصد فاضلاب تهران را تصفیه می‌کنند و  این بشارت را می‌دهم‌ که تا پایان سال بخش بزرگی از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در تهران متصل شود و جمعیت قابل توجهی زیر پوشش قرار گیرند.

او تاکید کرد: اهمیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب علاوه بر بعد تامین بهداشت عمومی، از منظر تولید پساب برای تغذیه سفره‌های زیرزمینی، جلوگیری از فرونشست زمین و تأمین حق‌آبه‌های دشت‌های وسیع استان تهران از جمله دشت ورامین قابل توجه است.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۱۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید