کد خبر : ۳۱,۳۳۴
۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
به منظور اجرای تاسیسات فاضلاب منطقه 22 تهران صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت فاضلاب تهران و شهرداری منطقه 22

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت فاضلاب تهران و شهرداری منطقه 22
تفاهم‌نامه همکاری به منظور طراحی، تامین مالی، اجرا و بهره برداری بخشی از تاسیسات فاضلاب منطقه 22 شهر تهران و استفاده از پساب بین شرکت فاضلاب تهران و شهرداری منطقه 22 منعقد شد.

این تفاهم‌نامه امروز (7تیرماه) طی مراسمی در ساختمان شهرداری بین شهردار منطقه 22 و مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران امضا و مبادله شد.

مینا رفعتی مدیر دفتر تجهیز منابع مالی شرکت فاضلاب تهران در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: بر اساس مفاد تفاهم‌نامه، مقرر شد تاسیسات فاضلاب محدوده خرگوش‌دره در منطقه 22 شهرداری شامل شبکه جمع‌آوری و انتقال به طول 44 کیلومتر و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب توسط شرکت فاضلاب تهران اجرا و بهره‌برداری شود.

به گفته رفعتی بر اساس میزان مشارکت شهرداری در تامین زمین محل تصفیه‌خانه فاضلاب، صدور مجوزهای حفاری و ایجاد تصفیه‌خانه، سالانه 10 میلیون متر‌مکعب پساب به مدت 25 سال به صورت رایگان و برای آبیاری فضای سبز منطقه در اختیار شهرداری قرار داده می‌شود.

بر اساس طرح فاضلاب تهران، چهار تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در منطقه 22 تهران با جمعیت زیر پوشش 710 هزار نفر احداث خواهد شد که با توجه به این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی تاسیسات تصفیه‌خانه فاضلاب خرگوش‌دره به عنوان یکی از این تصفیه‌خانه‌ها با جمعیت زیر پوشش 150 هزار نفر در زمینی به مساحت پنج هکتار با ظرفیت تصفیه فاضلاب به حجم 12 میلیون مترمکعب به‌زودی آغاز خواهد شد.      

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۶۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید