کد خبر : ۳۱,۰۹۲
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
در شهریورماه

فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس افتتاح می‌شود

فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس افتتاح می‌شود
فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس با گنجایش 24 هزار مترمکعب در شبانه‌روز و برای جمعیتی معادل 125 هزار نفر در شهریور ماه امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

رحمت‌اله محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و بر اساس توافقات صورت گرفته، ساخت تاسیسات بخش شرقی در تعهدات وزارت نیرو و بخش غربی در تعهدات وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

محمدی افزود: بخش شرقی تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس که در تعهد شرکت آب و فاضلاب استان تهران است، شامل دو فاز تصفیه‌خانه فاضلاب جمعاً به گنجایش 48 هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای زیر پوشش قرار دادن 250 هزار  نفر از جمعیت فازهای 1،2،3،4و6 شهر پردیس است.

او ادامه داد: فاز اول بخش شرقی تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس با ظرفیت 24 هزار مترمکعب در شبانه روز برای جمعیتی معادل 125 هزار نفر از سال 1396 تاکنون در مدار بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران افزود: ایجاد تاسیسات فاضلاب بخش غربی شهر پردیس در تعهد وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر جدید پردیس است و مربوط به اراضی 80 هزار واحدی مسکن مهر واقع در فازهای ۵ ،۸, 9 و ۱۱ است و تاکنون 111 کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب و 12 کیلومتر از خطوط انتقال این پروژه ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با اشاره به بارگذاری جمعیت در فازهای جدید مسکن مهر پردیس افزود: تا راه‌اندازی تاسیسات مورد تعهد وزارت راه و شهرسازی، 5 کیلومتر خط انتقال توسط شرکت آبفای شرق استان تهران لوله‌گذاری شده و یک ایستگاه پمپاژ توسط شرکت عمران پردیس به‌صورت موقت برای انتقال بخشی از  فاضلاب فازهای 5، 9 و 11 مسکن مهر به فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس ساخته شده است.  

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۶۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید