کد خبر : ۳۱,۰۶۵
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰
با صرفه‌جویی 80 درصدی در آبفای منطقه 6 تهران صورت گرفت

توسعه مرکز هماهنگی و کنترل سامانه‌های راهبری شبکه آب

توسعه مرکز هماهنگی و کنترل سامانه‌های راهبری شبکه آب
معاون بهره‌برداری آبفای منطقه6 تهران از توسعه و بهره‌برداری مرکز هماهنگی،کنترل و پایش سامانه‌های راهبری شبکه آب (اسکادا) این شرکت با تکیه بر توان، تخصص و فناوری داخلی خبر داد.

به گفته حسین نامداری این طرح با صرفه جویی 80 درصدی  و هزینه‌ای نزدیک به 15 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است. این سامانه راهبردی با هدف کنترل تجهیزات و تاسیسات شبکه آب و پایش دبی، فشار و کیفیت آب ورودی شبکه، در سال 1395 آغاز به کار کرد.

نامداری در این باره گفت: برای تکمیل این سامانه، بر اساس نرخ ارز سال 95 بودجه‌ای در حدود 30 میلیارد ریال در نظرگرفته شده بود؛ اما علی‌رغم افزایش شدید نرخ ارز و پیش‌بینی بودجه 120 میلیارد ریالی برای تکمیل این پروژه، با تلاش‌های انجام‌شده و تکیه بر توانایی و تخصص کارشناسان داخل شرکت و شرکت‌های دانش‌بنیان، صرفه‌جویی چشم‌گیری در هزینه اجرای طرح صورت گرفت و با بودجه‌ای در حدود 15 میلیارد ریال به انجام رسید.

معاون بهره‌برداری آبفای منطقه6 تهران افزود: مطالعات اولیه در زمینه اجرای این طرح برای شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن‌آباد، خاورشهر و قیام‌دشت با ییش‌بینی هزینه‌ای در حدود 60 میلیارد ریال انجام شده است که امیدواریم با هزینه‌ای بسیار کم‌تر از ییش‌بینی‌ها این طرح اجرایی شود و تمامی تاسیسات و تجهیزات شبکه آب شهری شرکت تا نیمه سال 1400 زیر پوشش این سامانه قرار گیرد.

معاون بهره‌برداری آبفای منطقه6 تهران در پایان با اشاره به تحویل‌گیری 67 روستا با جمعیتی در حدود 400 هزار خاطرنشان کرد: به زودی مطالعاتی در زمینه توسعه این سامانه در بخش فاضلاب و روستاهای تازه تحویل گرفته شده انجام خواهد شد و امیدواریم تا سه یا چهار سال آینده همه تاسیسات و شبکه های راهبردی آبفا زیر پوشش مرکز کنترل و پایش سامانه های راهبردی شرکت آب و فاضلاب منطقه6 تهران قرار گیرند و به صورت برخط و لحظه‌ای پایش و راهبری شوند.

گفتنی است شرکت آب و فاضلاب منطقه6 تهران به 250 هزار مشترک شهری در پنج منطقه(15-16-17-19-20) شهرداری تهران و پنج شهر باقرشهر، کهریزک، حسن‌آباد، قیام دشت و خاورشهر در جنوب تهران و 67 روستا با بیش از 26 هزار مشترک آب خدمات‌رسانی می‌کند.

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۷۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید