کد خبر : ۳۱,۰۶۲
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
تا پایان امسال در پایتخت

102 مخزن آب‌رسانی اضطراری به بهره‌برداری می‌رسد

102 مخزن آب‌رسانی اضطراری به بهره‌برداری می‌رسد
قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به تصویب درآمد قانونی از سوی شورای اسلامی شهر تهران در مهرماه 98 برای ساخت مخازن آب‌رسانی اضطراری شهر تهران گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان امسال 102 مخزن آب‌رسانی اضطراری در پایتخت در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

محمدرضا احمدنسب افزود: بر اساس اجرای طرح آب‌رسانی اضطراری شهر تهران تا افق طرح 1403 متعهد هستیم در 374 نقطه از شهر تهران این مخازن ساخته شود.

او ادامه داد: سال گذشته در هر یک از شرکت‌های شش‌گانه آب و فاضلاب شهر تهران، پنج نقطه برای مخازن آب‌رسانی اضطراری جانمایی شد و ساخت آن بر اساس بودجه سنواتی در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر این پروژه‌ها در هر یک از مناطق در حال اجراست.

احمدنسب ضمن اشاره به آنکه در حال حاضر تمامی بخش‌های فنی شرکت آب و فاضلاب استان تهران با هم‌افزایی بالا در حال اجرای این پروژه و رفع چالش‌های آن هستند افزود: 72 مخزن آب‌رسانی اضطراری دیگر نیز در نقاط مختلف شهر تهران تا پایان سال ساخته خواهد شد.

او یادآور شد: از دیگر اقدامات مهم آبفای استان تهران تجهیز مخازن بتنی ذخیره آب شرب به دریچه قطع و وصل خودکار است که تاکنون روی دو مخزن مسگرآباد و شماره 10 این تجهیزات نصب شده است و تا پایان سال روی 30 مخزن دیگر نیز نصب خواهد شد.

او توضیح داد: نصب این تجهیزات روی مخازن بتنی این امکان فراهم را می‌سازد تا هنگام وقوع زلزله جریان آب به صورت خودکار قطع شود.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با در مدار بهره‌برداری قرارگرفتن 374 مخزن آب‌رسانی اضطراری، تجهیز 120 مخزن توزیع آب بتنی و 150 حلقه چاه آب شرب، در مجموع حدود 650 پایگاه مخازن آب‌رسانی برای شرایط اضطراری در استان تهران با نگاه توزیع عادلانه در افق طرح خواهیم داشت.

احمدنسب با اشاره به این‌که 50 درصد تاسیسات آب شهر تهران از ابتدا در برابر زلزله مقاوم هستند افزود: 25 درصد دیگر تاسیسات مقاوم شده‌اند و 25 درصد دیگر نیز در دست مقاوم‌سازی است.

به گفته قائم‌مقام آب و فاضلاب استان تهران از ابتدای سال 93 تاکنون روی تمامی مطالعات آبفای استان تهران تحلیل لرزه‌ای انجام شده است و از آن زمان تاکنون تمامی سازه‌ها و تاسیسات این شرکت مطابق استاندارد و مقاوم در برابر زلزله ساخته شده است.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۰۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید