کد خبر : ۳۱,۰۳۸
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۵۳
مدیرعامل آبفای استان تهران:

اتصال مجرای باران به شبکه فاضلاب از چالش‌های بزرگ تهران است

اتصال مجرای باران به شبکه فاضلاب از چالش‌های بزرگ تهران است
مدیرعامل آبفای استان تهران در آیین تبادل توافق‌نامه «اجرای مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان و الزامات مدیریت مصرف آب» وصل بودن مجرای آب باران به شبکه فاضلاب تهران را چالش‌ بزرگ شهر تهران عنوان کرد.

از جمله مفاد این توافق‌نامه که به امضای محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران و سعید سعیدیان مدیرعامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران رسید، اجرای مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان در تمام ساخت‌وسازها، اجرای دستورالعمل رعایت استاندارهای مدیریت مصرف بهیته آب در تاسیسات داخلی ساختمان‌ها و اجرای دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده از سوی وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور درخصوص مصرف بهینه آب است.

محمدرضا بختیاری با تاکید بر ضرورت همراهی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: امروزه با توجه به اجراشدن بخش عمده طرح فاضلاب تهران، یکی از نگرانی‌های اساسی این است که با جمع‌آوری فاضلاب حجم آبی راکه وارد سفره‌های زیرزمینی می‌شد، از زمین دریغ کرده‌ایم؛ باید بتوانیم از آب باران برای تغدیه سفره‌های زیرزمینی استفاده کنیم و مانع از فرونشست‌های بیش‌تر زمین شویم.

او تاکید کرد: سالانه در شهر تهران 840 میلیون مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی برای مصرف شرب تهران برداشت می‌شود در حالی که تنها 800 میلیون مترمکعب آب به سفره‌های زیرزمینی بازمی‌گردد که این به معنی 40 میلیون مترمکعب بیلان منفی آب در تهران است.

بختیاری افزود: متوسط بارندگی امسال در شهر تهران به طور میانگین 410 میلی‌متر بوده است و از آنجا که شرایط تهران به گونه‌ای است که امکان جذب این باران به سفره‌های زیرزمینی نیست، در نتیجه این‌ حجم از آب وارد فاضلاب جنوب تهران می‌شود و ایجاد معضل می‌کند.

همچنین محمدرضا کرمی‌نژاد معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران گفت: آنچه در این تفاهم‌نامه بر آن تاکید شده است، اجرای دقیق و کامل مبحث 16 مقررات ملی ساختمان و نظارت بر اجرای الزامات مدیریت مصرف آب از جمله نصب شیرهای کاهنده و ساییان کولرهای آبی است.

او افزود: در این توافق‌نامه رعایت فاصله بین لوله‌های آب سردو گرم، نوع جنس لوله‌ها و شیرآلات، ضرروت آموزش مجریان و نصاب‌های تاسیسات داخلی ساختمان گنجانده است.

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۴۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید