کد خبر : ۳۰,۹۷۱
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱
در آبفای منطقه یک انجام شد

بهره‌برداری از سامانه تولید برق خورشیدی ۱۰ کیلوواتی

بهره‌برداری از سامانه تولید برق خورشیدی ۱۰ کیلوواتی
سامانه تولید برق خورشیدی ۱۰ کیلوواتی (فتوولتائیک) شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران در ساختمان اداری ناحیه 2 این شرکت به بهره‌برداری رسید.

این اقدام در چارچوب دستورالعمل مصوبه هیئت وزیران درخصوص الزام ارگان‎های دولتی به تامین ۲۰ درصد برق مصرفی از انرژی‌های تجدیدپذیر انجام شده است.

مراحل اجرایی این سامانه اسفندماه سال ۹۸ به پایان رسید و توافق‌نامه خرید برق تضمینی بین این شرکت و شرکت توزیع برق تهران امضا شده است.

این طرح افزون بر ایجاد درآمد برای شرکت آبفای منطقه یک تهران به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، کاهش گازهای گلخانه‌ای و حفظ زیست بوم نیز کمک می‌کند.

سامانه تولید برق خورشیدی هزینه‌های جانبی ندارند و هزینه‌ها به ‌سرمایه‌گذاری اولیه محدود می‌شوند که تا ۲۵ سال می‌توان از آن‌ها بهره‌برداری کرد.

ساخت و راه‌اندازی سامانه تولید برق خورشیدی روی پشت بام ساختمان تازه‌احداث زرگنده از دیگر برنامه‌های گروه انرژی و سیستم‌های هوشمند کنترل از راه دور آبفای منطقه یک در امسال است.

گفتنی است توافق‌نامه ساخت سامانه فتوولتائیک با بازه زمانی بیست‌ساله بسته می‌شود و هر کیلووات ساعت آن با توجه به نرخ تعدیل به مبلغ ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ ریال به فروش خواهد رسید.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۲۷۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید