کد خبر : ۳۰,۹۱۴
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۰۲

بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد، تصفیه‌خانه‌ای مدرن با روش SBR

بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد، تصفیه‌خانه‌ای مدرن با روش SBR
حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مادرتخصصی آب و فاضلاب کشور در جریان افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران و از محل تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد گفت: فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد با لوله‌گذاری 150کیلومتر توانایی 35هزار مترمکعب پساب در شبانه‌روز را دارد.

حمیدرضا جانباز با اشاره به جمعیت 370 هزار نفری شهر ملارد افزود: این تصفیه‌خانه توانایی زیرپوشش قرار دادن  240 هزار  نفر را داراست که 65 درصد جمعیت ملارد را زیرپوشش قرارخواهد داد.

او افزود: برای این پروژه اعتباری معادل 210 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی آب و فاضلاب کشور در تشریح ویژگی‌های این پروژه گفت: در ساخت این پروژه از سرمایه‌گذار بخش خصوصی و از مدلBOT پنجاه درصد استفاده شده است.

در این مدل 50 درصد هزینه‌ها را بخش خصوصی و مابقی از محل پروژه های عمرانی هزینه شده است.

او ادامه داد: این تصفیه‌خانه از تصفیه‌خانه‌های مدرن کشور و به روش SBR است که پساب با کیفیت بسیار بالا را در زمینی به وسعت کم تولید می‌کند.

جانباز افزود: مدت زمان اجرای این پروژه 46 ماه به طول انجامیده که از متوسط زمان احداث تصفیه‌خانه‌ها‌یی از این نوع کمتر است و این امر به دلیل چابکی بخش خصوصی است.

جانباز در پایان افزود: در این پروژه به ازای هر مترمکعب پساب تولیدی 650 تومان با سرمایه‌گذار توافق شده است و پساب به صورت کاملا بهداشتی و با دارا بودن استانداردهای بالا، جایگزین حقابه بخش کشاورزی منطقه خواهد شد.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۶۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید