کد خبر : ۳۰,۹۱۳
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۵۲

بهره برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب اسلام‌شهر

بهره برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب اسلام‌شهر
در حاشیه افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق در استان تهران، هم‌زمان با سه پروژه دیگر، فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب اسلام‌شهر از سوی قاسم تقی‌زاده خامسی معاون آب و آبفای وزارت نیرو به بهره‌برداری رسید.

تقی‌زاده خامسی گفت: هم‌اکنون ۲۴۰ میلیون واحد تصفیه‌خانه کشور به بهره‌برداری می‌رسد که ۷۱ واحد آن در دولت تدبیر و امید به ثمر رسیده است و امیدوار هستیم تا پایان این دولت ۳۶ واحد دیگر تصفیه‌خانه وارد مدار بهره‌برداری شود.  

او با بیان این‌‌که فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب اسلام‌شهر در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسیده بود، گفت: هم‌زمان با بهره‌برداری از فاز نخست این تصفیه‌خانه عملیات ساخت و ساز فاز دوم آن نیز آغاز شده بود که خوش‌بختانه امروز به بهره‌برداری رسیده است که به این ترتیب ۲۲۰ هزار نفر از جمعیت اسلام‌شهر زیر پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب می‌رود.

تقی‌زاده خامسی افزود: برای ساخت این تصفیه‌خانه در مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۸۰ میلیارد تومان آن صرف ساخت تصفیه‌خانه و ۴۰ میلیارد آن صرف خطوط انتقال شده است.

تقی‌زاده خامسی درباره مزایای این پروژه گفت: از مزایای این طرح می‌توان به ارتقای بهداشت و سلامت عمومی و نیز استفاده از پساب این تصفیه‌خانه در کشاورزی، صنعت و تغذیه سفره‌های زیرزمینی اشاره کرد.    

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۳۶۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید