کد خبر : ۳۰,۹۱۲
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶
توسط رئیس‌جمهوری انجام شد

بهره‌برداری از طرح‌های شبکه جمع‌آوری فاضلاب استان تهران

بهره‌برداری از طرح‌های شبکه جمع‌آوری فاضلاب استان تهران
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ارتباط مستقیم تلویزیونی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب اسلام‌شهر، فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد و تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت را افتتاح کرد.

 رئیس‌جمهوری در این آیین گفت: امسال سال سختی است؛ هم با ویروس تحریم و هم ویروس کرونا در جنگ هستیم، اما تمام تلاش خود را می‌کنیم که سختی مردم را بکاهیم.

روحانی افزود: پیام این کار این است که ملت بزرگ ایران و شرکت‌های دولتی و خصوصی علی رغم مبارزه در جبهه کرونا در جبهه آبادانی و ساخت و ساز هم فعالیت می‌کنند و با توجه به اینکه امسال سال جهش تولید است این اقدامات ادامه می‌یابد و امیدواریم هر هفته شاهد افتتاح های مهم در همه وزارت‌خانه ها باشیم.

روحانی تاکید کرد: مردم ما مطمئن باشند همه بخش‌ها، نهادها و شرکت‌های خصوصی و دولتی آنی نبوده که کار خود را متوقف کنند و با همه پروتکل‌های بهداشتی کار خود را ادامه می‌دهند.

رئیس جمهوری افزود: امیدواریم راه خدمت به مردم و جامعه و بهبود اوضاع زندگی آنان همواره ادامه داشته باشد و از همه شهدای راه خدمت به مردم هم تقدیر می‌کنیم و به خانواده‌های آنان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم راه آنان ادامه داشته باشد.

وزیر نیرو: در سال گذشته توانستیم ۲۲۷ پروژه حوزه آب و برق را به ثمر برسانیم

وزیر نیرو در جریان افتتاح طرح های فاضلاب استان تهران گفت: توانستیم در سال گذشته ۲۲۷ پروژه حوزه آب و برق را به ثمر برسانیم.

رضا اردکانیان افزود‌: این پروژه‌ها در قالب ۱۰ سد بزرگ، ۶۶۳۵ هکتار شبک‌های آبیاری و زهکشی و آب‌رسانی به ۱۷ شهر، احداث ۱۳ تصفیه‌خانه فاضلاب و ۱۰ تصفیه‌خانه آب، آب‌رسانی به ۸۵۹ روستا با جمعیت بیش از نیم میلیون نفر، به مدارآوردن ۱۸ نیروگاه حرارتی، ۱۷ نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی را و ۱۰ شبکه انتقال و پست‌های فوق توزیع بوده است.  

اردکانیان اظهار داشت: امسال سال جهش تولید است و قصد داریم از لحظه لحظه فرصت خدمت‌گذاری به مردم استفاده کنیم و برای سربلندی کشور در جهت فراهم ساختن زیرساخت‌های تولید که آب و برق نقش مهمی در آن دارند، طرح‌هایی را با رعایت همه ملاحظات بهداشتی که ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده است، تکمیل و افتتاح و کلنگ‌زنی کنیم.  

او با بیان اینکه از امروز هر هفته یک استان را در قالب پویش هر هفته الف_ب_ ایران دنبال می‌کنیم ،گفت: تفاوت پویش امسال با سال گذشته در این است که امسال تابلویی را اعلام کردیم با عنوان تابلوی ساخت و سازها و ساز و کارها؛ به این معنی که می‌خواهیم هم طرح‌های عمرانی را افتتاح و تکمیل کنیم و هم سازوکارهای مربوطه را در خصوص فرآیندها و رویه‌ها به سمتی ببریم که کار تولید تسریع شود.

اردکانیان افزود: کوچک‌سازی سازمانی دولت، افزایش انرژی تولیدی برای صادرات و تلاش برای به صفر رساندن خاموشی در تابستان از جمله اهداف سازوکاری ما در امسال است.  

وزیر نیرو تاکید کرد: قصد داریم تا پایان امسال ۲۵۰ پروژه بزرگ را شامل ساخت و سازها و سازوکارها با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ میلیارد تومان با کمک همه سازمان‌های دست‌اندرکار دولتی و با همراهی ظرفیت‌های فعال در بخش خصوصی به ثمر برسانیم.

اردکانیان افزود: امروز در استان تهران چهار پروژه بزرگ را با سرمایه‌گذاری حدود ۲۸۰۰ میلیارد تومان به مرحله افتتاح رسانده‌ایم که شامل سه تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای اسلام‌شهر، ملارد و صفادشت و واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه پرند است.

 

 

 

 

روابط عمومی
تعداد بازدید : ۲۷۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید