اخبار

هم‌زمان با دهه فجر انجام شد

رونمایی از پروژه‌های آبفای منطقه 4

رونمایی از پروژه‌های آبفای منطقه 4
هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سه پروژه شامل مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب (اسکادا)، شیر بومی‌سازی‌شده خودکار قطع و وصل آب مخازن اضطراری و سامانه انرژی خورشیدی 10 کیلو واتی در آبفای منطقه 4 شهر تهران رونمایی و بهره‌برداری شد.

ناصر خلج کامرانی مدیرعامل آبفای منطقه 4 در این باره گفت: عملیات اجرایی پروژه راه‌اندازی سامانه و مرکز پایش و راهبری تجهیزات با اهمیت و کاربردی، شامل خرید، نصب و راه اندازی مرکز کنترل، اتاق سرور و تجهیزات مربوطه از تیر ماه 96 شروع و باتوجه به نوسانات شدید ارزی و تحریم‌های شرکت‌های خارجی، این مرکز در بهمن ماه 98 آماده افتتاح و بهره‌برداری شد.

تجهیزات 65 درصد از 120 ایستگاه کاری منطقه، (شامل فشارشکن‌ها، فلومترها و ایستگاه‌های کنترل کیفی) به‌صورت جداگانه توسط حوزه معاونت بهره‌برداری و استفاده از ظرفیت پیمانکاران داخلی و با در نظر گرفتن ملاحظات فنی شرکت آبفای استان تهران و الزامات بهره‌برداری شبکه آب، نصب و ارتباط ایستگاه‌های مورد اشاره با مرکز کنترل برای مانیتورینگ و کنترل تجهیزات در بستر امن فراهم شد.

کامرانی افزود: برای اولین بار در کشور و با پیگیری‌های شرکت آب و فاضلاب منطقه 4 تهران، در قالب یک طرح پژوهشی شیر خودکار قطع و وصل مخازن آب‌رسانی اضطراری توسط متخصصان و صنعتگران داخلی باز طراحی و بومی‌سازی شد.

او ضمن اشاره به عینیت‌بخشیدن به شعار سال‌ (رونق تولید) و هم‌چنین جلوگیری از اثرات منفی تحریم‌های ناعادلانه گفت: طرح پژوهشی بومی‌سازی و باز طراحی شیر خودکار قطع و وصل مخازن آب‌رسانی اضطراری انحصارا در اختیار یکی از کشورهای پیشرفته دنیا بود که توسط آبفای منطقه 4 شهر تهران برنامه‌ریزی و از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به مرحله اجرایی رسید. 

مدیرعامل آبفای منطقه 4  ادامه داد: پس از انجام آزمون‌های عملکردی و بررسی استانداردهای صنعت شیر و هم‌چنین آزمون روی میز لرزه در پژوهشگاه زلزله کشور و اخذ تاییدیه نهایی در مرداد ماه 98 بر روی مخزن اضطراری پارک شهر نصب و در نهایت پس از آزمون های اجرایی، رونمایی شد.

مدیرعامل آبفای منطقه 4 شهر تهران افزود: سامانه انرژی خورشیدی 10 کیلوواتی ساختمان فاضلاب سلیمانیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری رسید و هزینه اجرایی پروژه کم‌تر از 1.2 میلیارد ریال است و پیش‌بینی می‌شود با تولید و فروش 17هزار کیلووات برق سالانه در مدت حداکثر هفت سال هزینه اجرایی پروژه مستهلک شود.

گفتنی است سامانه 20 کیلوواتی دیگری که در سال 97 اجرا شده بود طی 15 ماه گذشته حدود 43هزار کیلووات برق را وارد شبکه کرده و مبلغی معادل 430 میلیون  ریال برای شرکت درآمدزایی داشته است و پیش‌بینی می‌شود هزینه اجرایی آن ظرف چهار سال مستهلک شود.

 

 

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۶۶۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید