اخبار

تکمیل شبکه فاضلاب نیمه شرقی مناطق 21و22 تا پایان سال آینده

تکمیل شبکه فاضلاب نیمه شرقی مناطق 21و22 تا پایان سال آینده
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران از تکمیل شبکه فرعی و نیمه اصلی قسمت شرقی مناطق 21و22 تا پایان سال آینده خبر داد.

احمد احمدنیان ضمن اشاره به اجرای بیش از 100 کیلومتر شبکه در مناطق 21 و22 تهران، گفت: در حال حاضر 40 درصد شبکه فاضلاب این مناطق در قسمت شرقی اجرا شده است و در صورت اجرای خطوط اصلی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فیروزبهرام، تا دو سال آینده نصب انشعابات فاضلاب در محله‌های شهرک گلستان و خرگوش‌دره در منطقه 22 و محله تهرانسر، شهرک آزادی و بلوار خزر در منطقه 21 امکان‌پذیر می‌شود.

او افزود: شبکه فاضلاب محدوده شرقی این مناطق به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب و محدوده غربی به تصفیه‌خانه فاضلاب شمال غرب منتهی می‌شود.

احمدنیان با بیان این‌که شبکه فاضلاب طراحی شده در مناطق 21و22 شهرداری در حدود 500 کیلومتر است گفت: در حال حاضر اولویت اجرایی شرکت فاضلاب تهران در قسمت شرقی این مناطق است و بر همین اساس علاوه بر اجرای 100 کیلومتر شبکه باقی‌مانده از قراردادهای موجود، ابلاغ قرارداد اجرای 12 کیلومتر شبکه و 2 کیلومتر خط اصلی را در منطقه  22 و برگزاری یک مناقصه برای 28 کیلومتر شبکه در محدوده صنعتی و بخشی مسکونی را منطقه 21 در دستور کار داریم.

به گفته احمدنیان در این مناطق انشعاب‌های غیرمجاز منازل نیز شناسایی شده و افراد خاطی به مراجع قانونی معرفی شده‌اند.

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران همچنین به معضل تخلیه فاضلاب سپتیک‌های شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: تخلیه فاضلاب به منهول‌های شرکت فاضلاب توسط تانکرهای سیار در نیمه‌های شب ضمن این که منجر به پس‌زدگی فاضلاب در پایین دست می‌شود، به شبکه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب منطقه که در آینده به بهره‌برداری می‌رسد نیز آسیب می‌رساند.

او در پایان افزود: با همکاری دستگاه نظارت و پیمانکار، درصدد شناسایی این افراد و معرفی به نیروی انتظامی و مراجع قضایی هستیم.        

 

 

 

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۰۶۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید