اخبار

در شهرستان ملارد انجام شد

نصب و راه‌اندازی دستگاه جریان‌سنج اولتراسونیک در خروجی مخزن ذخیره آب شرب

نصب و راه‌اندازی دستگاه جریان‌سنج اولتراسونیک در خروجی مخزن ذخیره آب شرب
مخزن ذخیره آب شرب 5000 مترمکعبی کشاورز شهر ملارد مجهز به دستگاه جریان‌سنج (فلومتر) اولتراسونیک شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف و آب بدون درآمد آبفای غرب استان تهران با اعلام این خبر گفت: نصب این دستگاه در چارچوب اجرای برنامه بهره‌وری آب استان تهران و با هدف محاسبه شاخص حداقل جریان شبانه به‌منظور کاهش و مدیریت هدررفت آب در شبکه توزیع و هم‌چنین شفاف‌سازی میزان آب استحصالی منابع آب زیرزمینی انجام شده است.

محمد بزرگمهر افزود: دستگاه مورد نظر با تلاش کارشناسان دفتر مدیریت مصرف از سایت‌های قدیمی و بلااستفاده موجود شرکت شناسایی و باز شده و پس از انجام مراحل تعمیر و آزمایش دوباره مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بزرگمهر اظهار داشت: اساس کار جریان‌سنج‌های اولتراسونیک برای اندازه‌گیری جریان سیالات در لوله‌های تحت فشار است. این جریان‌سنج‌ها دارای دو سنسور گیرنده و فرستنده بوده که در بیرون لوله نصب می‌شود و بر اساس خواص دوپلر عمل می‌کند.

او تصریح کرد: در جریان‌سنج التراسونیک، فرکانسی که در اثر عبور سیال از داخل لوله ایجاد می‌شود و این فرکانس را طرف گیرنده چک می‌کند و در هر لحظه با توجه به سرعت عبوری سیال از داخل لوله تغییر خواهد کرد که در اثر  تغییر  فرکانس فلوی عبوری در خروجی 20-4 میلی آمپر جریان‌سنج ظاهر خواهد شد.

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف و آب بدون درآمد آبفای غرب استان تهران این جریان‌سنج‌ها جایگزین مناسبی برای جریان‌سنج‌های الکترومغناطیس به‌ویژه در اقطار بالا محسوب می‌شود و از دیگر مزایای آن می‌توان به دقت سنجش بسیار بالا، سرعت در نصب، کاهش هزینه‌های نصب (برش لوله، تامین فلنج متقابل و ...) اشاره کرد.    

 

 

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۴۴
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۲۳۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید