کد خبر : ۳۰,۳۸۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۱

پیشرفت تونل فاضلاب‌رو غرب تهران به 70 درصد رسید

پیشرفت تونل فاضلاب‌رو غرب تهران به 70 درصد رسید
سرپرست امور نظارت بر اجرای خطوط انتقال و تونل شرکت فاضلاب تهران با بیان این‌که 7250 متر از تونل فاضلا‌ب‌رو غربی اجرا شده است، گفت: حدود 3100 متر برای اتمام این تونل باقی‌مانده تا این پروژه به بهره‌برداری برسد.

داوود سعادت لطفی خاطر نشان کرد: اجرا پروژه تونل فاضلا‌ب‌روی غربی تهران دومین تونل فاضلاب‌رو کشور به‌روش مکانیزه (TBM) و سگمنت‌گذاری با پوشش ضد خوردگی (HPPE) از سال 94 در دستور کار شرکت فاضلاب تهران قرار گرفت.

به گفته لطفی این پروژه از محل تأمین اعتبار IDB (بانک توسعه اسلامی) در مسیر بزرگراه آیت‌الله سعیدی، سی متری جی، 45 متری زرند و خیابان بهار، بلوار معلم، بزرگراه آزادگان تا تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز‌بهرام به صورتEPC  طراحی شده و در حال اجراست.

او به یکی از موانع مهم پروژه اشاره کرد و گفت: عبور از تونل راه‌آهن تهران- تبریز در این پروژه از جمله موانعی بود که خوش‌بختانه با تلاش و پیگیری شبانه‌روزی و انجام هماهنگی‌ با ارگان‌های ذی‌ربط گذر از راه‌آهن انجام شد.

تونل فاضلاب‌رو غرب با طول تقریبی 12 کیلومتر، قطر سه متر و با دبی حداکثر 17.2 متر مکعب در ثانیه برای جمع‌آوری فاضلاب مناطق مرکزی و غرب تهران طراحی شده است که جمعیتی در حدود سه میلیون و 100 هزار نفر را زیر پوشش قرار خواهد داد.

 

 

 

تعداد بازدید : ۲,۲۹۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید