اخبار

مدیرعامل آبفای استان تهران خبر داد:

حذف 30 درصد قبوض کاغذی آب تهرانی‌ها تا پایان امسال

حذف 30 درصد قبوض کاغذی آب تهرانی‌ها تا پایان امسال
مدیرعامل آبفای استان تهران از حذف 30 درصد از قبوض کاغذی آب مشترکان تهرانی تا پایان امسال خبر داد.

محمدرضا بختیاری گفت: از یک میلیون و 800هزار مشترک در استان تهران که شامل حدود 20 درصد مشترکان کل کشور است، در مرحله نخست طرح به دلیل تک‌واحدی‌بودن مشترکان برخی ساختمان‌ها، امکان حذف حدود 30درصد از قبوض کاغذی وجود دارد.
بختیاری با بیان این‌که در مرحله گذار این طرح، هم قبوض کاغذی صادر می‌شود و هم اطلاعات قبض در قالب پیامک به مشترکان ارسال می‌شود، گفت: در ابتدای سال آینده قبوض کاغذی برای 30 درصد مشترکان یادشده به صورت کامل حذف و تنها قبوض الکترونیک برای‌شان صادر می‌شود.
او در باره زمان آغاز طرح حذف قبوض کاغذی آب گفت: با توجه به پیچیدگی این طرح به محض این‌که فرایند اجرای آن از سوی وزارت نیرو ابلاغ شود آن را آغاز و از طریق سامانه 122 پیامکی را برای مشترکان واجد شرایط ارسال می‌کنیم تا در طرح آزمایشی شرکت کنند.
مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به این‌که این طرح در چارچوب دولت الکترونیک، کاهش هزینه‌ها و افزایش شفافیت انجام می‌شود، افزود: برای سایر مشترکان آب و فاضلاب استان تهران امکانی ایجاد کردیم تا بتوانند با ارسال شناسه قبض خود به سامانه پیام کوتاه 200000122 تمام اطلاعات قبض‌ آب را در قالب یک پیامک دریافت کنندکه تاکنون 200 هزار مشترک از این امکان استفاده کرده‌اند. همچنین مشترک برای لغو دریافت پیامک اطلاعات قبض می‌تواند «شناسه قبض، علامت ستاره و عدد یک» را به سامانه 200000122 ارسال کند.

بختیاری درباره تفاوت امکان‌پذیری حذف قبوض کاغذی در آب و برق گفت: در برق به دلیل این‌که هر مشترک یک کنتور جداگانه دارد، حذف کامل قبوض کاغذی مشکلی ایجاد نمی‌کند اما غالب کنتورهای آب برای چندین خانوار تعبیه شده است و حذف قبوض کاغذی ممکن است ناهماهنگی‌هایی برای اعضای ساختمان ایجاد کند.
مدیرعامل آبفای استان تهران افزود: در ساختمان‌های جدید اگر خود سازندگان قبول کنند می‌توانیم کنتور جداگانه آب نصب کنیم، البته باید فشار آب منطقه را هم در نظر بگیریم.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۸۹۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید