اخبار

رینگ آب‌رسانی تهران هفت تصفیه‌خانه را به یکدیگر متصل می‌کند

رینگ آب‌رسانی تهران هفت تصفیه‌خانه را به یکدیگر  متصل می‌کند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: طرح تکمیل رینگ آب‌رسانی تهران هفت تصفیه‌خانه را به یکدیگر متصل می‌کند.

محمدرضا بختیاری در سومین نشست شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و جمعی از مدیران برگزار شد، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سال 1372 آب و فاضلاب شهر تهران تشکیل شد و وظیفه آب‌رسانی به 14 میلیون نفر از جمعیت تهران را دارد که این جمعیت معادل 20 درصد جمعیت کشور است.

او یادآور شد:‌ روزانه 3.2 میلیون مترمکعب در روز مصرف آب شرب در تهران است که به اندازه دریاچه چیتگر آب شرب در استان تهران مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان تهران ما در تابستان سال جاری مشکل کمبود آب نداشتیم و به خوبی توانستیم آن را سپری کنیم ولی رکورد مصرف آب در تابستان امسال شکسته شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: 12 شرکت زیر مجموعه آب و فاضلاب استان تهران هستند که خدمات لازم را به شهروندان ارائه می‌دهند و شرکت آب و فاضلاب استان تهران 40 درصد آب و فاضلاب کشور است و 13 هزار نفر در این شرکت مشغول به کار هستند.

او افزود: مدیریت بحران در این شرکت و با توجه به ابعادی که دارد منحصر به فرد است که 15 قرارداد داشته‌ایم که 9 قرارداد آن در حوزه پدافند غیرعامل انجام شده است.

بختیاری خاطرنشان کرد: سازه‌های شرکت آب و فاضلاب به نحوی است که در مقابل زلزله‌های هشت ریشتری نیز مقاوم است و در شهر تهران هفت تصفیه‌خانه داریم که با طرح رینگ آب‌رسانی به یکدیگر متصل خواهند شد.

او افزود: بعد از اجرای این پروژه استان تهران در حاشیه امنی قرار می‌گیرد و اگر به مدت چند ماه نتوانیم از یک سد استفاده کنیم، تهران از نظر آب شرب دچار مشکل نمی‌شود؛ چراکه سدها به یکدیگر متصل هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران تصریح کرد: 374 نقطه آب‌رسانی اضطراری را در تهران اجرایی کرده‌ایم و در صورت بروز حادثه شیرهای قطع‌کن اتوماتیک نسبت به قطع آب اقدام می‌کنند و بعد از گذشت 10 روز می‌توانیم نسبت به ترمیم آن اقدام کنیم.

بختیاری یادآور شد: اگر این پروژه به اتمام برسد، شهر تهران بعد از شهر توکیو مدرن‌ترین شبکه توزیع آب‌رسانی را خواهد داشت.

او خاطرنشان کرد: در زلزله سرپل ذهاب اقدامات لازم از سوی شرکت آب و فاضلاب تهران انجام شد و در سیل اخیر نیز جزو دستگاه‌های برتر خدمت‌رسان بودیم و واترجت‌های ما به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران بیان داشت: امسال نیز در اربعین با استفاده از واترجت‌های شرکت آب و فاضلاب توانستیم تمام سیستم شهر کربلا را با 3.5 میلیون نفر جمعیت لایروبی کنیم.

 

 

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۱۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۸۵۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید