اخبار

مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران:

شبکه جمع‌آوری فاضلاب مناطق 17 و 18 تا سال آینده تکمیل می‌شود

شبکه جمع‌آوری فاضلاب مناطق 17 و 18 تا سال آینده تکمیل می‌شود
مدیر امور نظارت بر اجرای شبکه شرکت فاضلاب تهران گفت: شبکه جمع‌آوری فاضلاب مناطق 17و18 تا سال آینده تکمیل می‌شود.

منصور باقری افزود: تاکنون از 488 کیلومتر شبکه فاضلاب طراحی‌شده برای مناطق 17و18 تهران 412  کیلومتر شبکه در این مناطق اجرا شده است.

او با اشاره به پیشرفت 97 درصدی اجرای شبکه در منطقه 17 تهران تصریح کرد: در منطقه 17 شهرداری تهران با وسعتی در حدود 822 هکتار و حدود 273 هزار نفر جمعیت، حدود  179.6 کیلومتر شبکه فاضلاب طراحی شده است که با وجود بافت فرسوده و ریزشی‌بودن خاک منطقه و معابر کم‌عرض، حدود 174.6 کیلومتر آن به طور کامل اجرا شده است.

باقری در باره بهره‌برداری از شبکه اجراشده گفت: از میزان متراژ اجراشده حدود 143.3 کیلومتر به تصفیه‌خانه جنوب متصل شده و در حال بهره‌برداری است و 27 کیلومتر در محدوده بالای خیابان رشیدی جهان در حال نصب انشعاب است و پس از نصب به تصفیه‌خانه جنوب وصل می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته باقری حدود 4.3 کیلومتر از خطوط اجرا شده نیز به دلیل وجود انفصال و پروسه ساخت تصفیه‌خانه فیروزبهرام امکان بهره‌برداری وجود ندارد.

او ادامه داد: حدود پنج کیلومتر در محدوده منطقه 17 شهرداری ‌مانده است که اسناد مناقصه برای محدوده باقی‌مانده تهیه شده و در مرحله انتخاب و ابلاغ پیمانکار است که با اجرای این متراژ، شبکه جمع‌آوری فاضلاب در محدوده منطقه 17 تکمیل می‌شود.

باقری به اجرای شبکه در منطقه 18 شهرداری اشاره کرد و گفت: اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه به دلیل جنس خاک که اغلب مخلوط رودخانه‌ای و ریزشی است و وجود تأسیسات آب (خط انتقال آب رینگ تهران در خیابان الغدیر)، مخابرات، گاز  و طرح احداث بزرگ‌راه بروجردی با مشکلاتی همراه بوده است.

او پیشرفت اجرای طرح فاضلاب را در این منطقه 87 درصد اعلام کرد و افزود: با وجود تمامی مشکلات از 309 کیلومتر شبکه لوله‌گذاری فاضلاب در منطقه 18 شهرداری، حدود 268،8 کیلومتر اجرا شده و 40 کیلومتر از محدوده مانده است که حدود سه کیلومتر در محدوده بالای بلوار معلم و 9 کیلومتر در محدوده خیابان خلیج فارس در حال اجراست و 28 کیلومتر نیز به دلیل معارض در این محدوده در حال حاضر قابل اجرا نیست و در صورت رفع معارض اجرا خواهد شد.

 

 

 

 

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۹۹

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.