اخبار

پایداری تأمین آب مناطق 21 و 22 نیازمند اتمام هر چه سریع‌تر تصفیه‌خانه ششم است

پایداری تأمین آب مناطق 21 و 22 نیازمند اتمام هر چه سریع‌تر تصفیه‌خانه ششم است
مجری طرح‌های آب‌رسانی مناطق ۲۱ و ۲۲ تهران گفت: پایداری تأمین آب مناطق 21 و 22 تهران برای افق ۱۴۱۵ نیازمند اتمام هر چه سریع‌تر تصفیه‌خانه ششم آب تهران است.

علی خیراندیش در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های آب‌رسانی به مناطق ۲۱ و ۲۲ افزود: برای جلوگیری از قطعی آب در این مناطق ۲۵۰ لیتر بر ثانیه آب از طریق طرح‌های موقت تأمین شده است.

خیراندیش با اشاره به این‌که نیاز آبی این مناطق برای افق ۱۴۱۵ بالغ بر 4800 لیتر بر ثانیه است، گفت: در حال حاضر تأمین آب از طریق چاه‌ها حدود ۱۷۰۰ لیتربر ثانیه است در حالی که حقابه این منطقه 3700  لیتر بر ثانیه است.

 او اضافه کرد: در حال ساخت مخزن ۱۷ هزار مترمکعبی شهید عباسپور هستیم که آب را از پایین‌دست به این مخزن به صورت ثقلی وارد و سپس به شبکه آب‌رسانی منتقل خواهد کرد.

مجری طرح‌های آب‌رسانی مناطق ۲۱ و ۲۲ با اشاره به این‌که در کنار مخزن شهید عباسپور یک مخزن ۱۷هزار مترمکعبی (علوم انتظامی) در حال احداث است که ۱۸ درصد پیشرفت دارد، اظهار داشت: این مخازن در حقیقت آب شرب شهرک راه‌آهن و کوهک را تأمین خواهند کرد.

خیراندیش ادامه داد: برای جبران کمبود آب در این مناطق تلاش کردیم با اقدامات موقت مشکلات را کاهش دهیم به همین دلیل یک تصفیه‌خانه شنی موقت برای آب‌رسانی به منطقه ۲۲ با ظرفیت ۵۰ لیتر بر ثانیه احداث کرده‌ایم و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه نیز از مناطق هوانیروز و سلامت و تصفیه‌خانه کن برای این منطقه تامین می‌شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۳
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱۱۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.