اخبار

مدیرعامل آبفای جنوب‌ شرقی استان تهران:

ضرورت مشارکت مردمی در اجرای طرح فاضلاب

ضرورت مشارکت مردمی در اجرای طرح فاضلاب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در گردهمایی امامان جماعت شهرستان‌های ورامین قرچک و پیشوا خواستار مشارکت مردم در اجرای طرح فاضلاب و فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف آب شد.

علیرضا کارگری در این گردهمایی گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت از هر 10 نفر مردم جهان سه نفر از آب شرب محرومند و این در حالی است که بر اساس همین گزارش در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی و با اقدامات جهادی انجام‌شده 91 تا 100 درصد مردم در تمامی بخش‌های شهری و روستایی از آب شرب باکیفیت استاندارد بهره‌مند هستند.

او گفت: در جنوب شرق استان تهران با اقدامات انجام‌شده، سالانه 50 میلیون مترمکعب برای استفاده مجدد پساب تصفیه‌شده و تزریق آب‌خوان تا سه سال آتی انجام می‌شود و تصفیه‌خانه‌های ورامین، قرچک و پاکدشت در مرحله فراخوان انتخاب پیمانکار هستند و ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان پیشوا با ظرفیت پساب 11هزارو 145 مترمکعب در شبانه‌روز با حضور وزیر نیرو در سال گذشته بهره‌برداری رسید و در شهرستان ورامین نیز 93 کیلومتر لوله‌گذاری شبکه جمع‌آوری و تملک 15 هکتاری زمین تصفیه‌خانه نیز انجام شد.

کارگری ادامه داد: در شهرستان قرچک زمین تصفیه‌خانه تملک و 94 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شد و عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهری پاکدشت هم در سال جاری آغاز شده و کلکتور اصلی در حال اجراست و خوش‌بختانه در همه این پروژه‌ها مطالعات و اجرای عملیات بخش ابنیه و تجهیزات با 95 درصد در داخل کشور تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی با اشاره به طرح پیش‌فروش اقساطی انشعاب فاضلاب در شهرهای زیر پوشش اظهار داشت: در این طرح که به‌صورت اقساطی است مشترکان در هنگام خرید تنها 10 درصد قیمت انشعاب را پرداخت می‌کنند و بقیه آن طی 36 قسط دریافت می‌شود و برای ایام دهه فجر تا پایان سال جاری نیز تسهیلات ویژه با 100 درصد اقساط خواهیم داشت.

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۴۶

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.