اخبار

مردم مراقب یخ‌زدگی کنتور آب باشند‌

مردم مراقب یخ‌زدگی کنتور آب باشند‌
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مشترکان آبفا زمان یخ‌زدگی کنتور آب از ریختن آب جوش و در معرض حرارت قرار‌دادن کنتور خوداری کنند.

رسول باقری افزود: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال یخ‌زدگی کنتور‌های آب در کشور از مشترکان آب و فاضلاب تقاضا داریم که از تجمع آب داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند.
او ادامه داد: دمای زیر صفر باعث می‌شود آبی که در چاله کنتور جمع شده است یخ بزند و به کنتور آسیب وارد شود.
باقری تاکید کرد: در تهران در 
خانه‌هایی که جهت شمالی دارند به دلیل افزایش دمای هوا احتمال یخ زدگی کنتور بیشتر است و باید کنتور را با پوشال و پارچه بپوشانند تا گرم شود.
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در دو سال گذشته به دلیل سردی هوا بیش از 10هزار کنتور در استان تهران یخ زد که منجر به قطعی چندساعته آب مشترکان شد.
او افزود: زمانی که سازمان هواشناسی اعلام می‌کند که دمای هوا به منفی صفر درجه می‌رسد مشترکان باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی انجام دهند.
باقری با اشاره به اینکه کهنه و نو بودن منازل مسکونی هیچ ربطی به یخ‌زدگی کنتور‌های آب ندارد گفت: جنس لوله‌های آب به گونه‌ای است که یخ نمی‌زند و فقط حوضچه نگهداری کنتور به دلیل وجود رطوبت یخ می‌زند.
باقری ادامه داد: طبق آیین‌نامه اگر مشترکان از تاسیسات آب نگهداری نکنند در صورت بروز مشکل باید خسارت را پرداخت کنند.
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مشترکان در صورت یخ‌زدگی با شماره 122 تماس بگیرند و خودشان هیچ اقدامی برای بازشدن یخ کنتور انجام ندهند، چون این باعث افزایش هزینه‌های آنان می‌شود.

 

 

 

 


۱۶ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳۰۷

اظهار نظر

محمدرضا
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
5
0
0

ممنون از اطلاع رسانی شما


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.