اخبار

با حضور استاندار تهران

مخزن آب شاهدشهر افتتاح شد

مخزن آب شاهدشهر افتتاح شد
بهره‌برداری از مخزن 5000 مترمکعبی شاهدشهر و کلنگ‌زنی پروژه شبکه فاضلاب شهر اندیشه شهرستان شهریار با حضور استاندار تهران انجام شد.

این مخزن از نوع بتونی با ظرفیت 5000 مترمکعب با یک پمپ یک در یک و با تامین برق شهری و ژنراتور عمل می‌کند و به صورت پایدار عملیات گندزدایی و کلرزنی آب را به طور دقیق و مناسب انجام می‌دهد.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران در تشریح این پروژه‌ها گفت: این دو پروژه بیش از 30میلیارد تومان اعتبار داشته‌اند و می‌توانند اقدامات موثری برای ذخیره‌سازی آب و رفع موانع فاضلاب شهری محسوب شوند.

بختیاری ادامه داد: در شهر شهریار تصفیه‌خانه‌ای با ظرفیت 160هزار مترمکعب در شبانه‌روز تصفیه فاضلاب‌های منتهی به آن را انجام می‌دهد و ظرفیت خوبی را در حوزه هدایت فاضلاب‌های درون‌شهری ایفا می‌کند و تلاش داریم تا پایان امسال یک‌سوم انشعاب‌های فاضلاب کل شهر شهریار را وارد مدار کنیم.

او در ادامه با اشاره به پروژه فاضلاب شهری اندیشه گفت: این پروژه با 182 کیلومتر طول شبکه فاضلاب با دستور استاندار تهران کلنگ زنی شد و تا پایان سال 21 کیلومتر از این پروژه را به پایان می‌رسانیم که عمدتا با اعتبارات شهرستانی و اداره آبفا انجام خواهد شد.

او در ادامه از کسری بودجه 10هزار میلیارد تومانی برای اجرای پروژه‌های تهران یاد کرد و گفت: برای اجرای پروژه فاضلاب شهری اندیشه به 250 میلیارد تومان اعتبار لازم داریم و این در حالی است که کل درآمد این شرکت 95میلیارد تومان است؛ این یعنی 160میلیارد تومان کسری بودجه برای این پروژه داریم که باید این کسری از طریق تبصره‌ها و یا دولت تامین بودجه شود؛ البته راه‌هایی مانند فروش پساب و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با روش‌های B.O.O و B.O.T نیز وجود دارد تا بتوانیم این خلا را جبران کنیم.

ابراهیم یزدیان سرپرست آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران نیز در باره این پروژه گفت: این پروژه از محل طرح‌های عمرانی انجام شد و این نوید را به مردم شاهدشهر می‌دهیم که تا افق سال 1405 دیگر در شاهدشهر مشکل آب نخواهیم داشت.

یزدیان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک در شهرستان شهریار نیز مخزنی 10هزار مترمکعبی و در اندیشه و باغستان نیز هر کدام مخزن 5000 متر مکعبی را در دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم.

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۴۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.