اخبار

در استان تهران

30 مدول تصفیه‌خانه فاضلاب تا پنج سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

30 مدول تصفیه‌خانه فاضلاب تا پنج سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل آبفای استان در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آبفا از واردمدار‌شدن 30 تصفیه‌خانه فاضلاب در استان تهران ظرف پنج سال ٱینده خبر داد.

محمدرضا بختیاری افزود: پیشرفت طرح فاضلاب در استان تهران برخلاف شهر تهران، بسیار پایین و حدود هشت درصد است؛ در حالی که میانگین کشوری در این زمینه 48 درصد است.
بختیاری ادامه داد: گرچه حدود 65 درصد از شبکه فاضلاب شهر تهران اجرا شده است اما در زمینه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهر تهران عقب‌تر از شبکه‌های آن هستیم و حدود 40 درصد از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب اجرا شده است که تلاش می‌کنیم تا یک سال ٱینده شبکه‌های فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به یک نسبت برابر اجرایی شوند.

ل
کمبود اعتبار 10هزار میلیارد تومانی
بختیاری افزود: در اجرای طرح‌های فاضلاب تهران 10هزار میلیارد تومان کمبود اعتبار داریم که با توجه به وضعیت مالی دولت، امکان استفاده از منابع اعتباری دولتی وجود ندارد و باید این کمبود را از روش‌های دیگر از جمله بانک‌های‌ سرمایه‌گذاری توسعه زیرساخت آسیایی و توسعه اسلامی، روش‌های B.O.T و B.O.O جبران کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام‌شده در پنج سال آینده کل فاضلاب استان تهران باید به بهره برداری برسد.
او در مورد منابع تامین آب شرب شهر تهران نیز گفت: در شهر تهران یک میلیارد و 60 میلیون مترمکعب آب مصرف می‌شود که 70 درصد از آن از منابع سطحی و بقیه از منابع زیرزمینی تامین می‌ّشود.
بختیاری افزود: میزان بارندگی ها در استان تهران از ابتدای سال جاری آبی (اول مهرماه) تاکنون 260 میلی‌متر بوده است، در حالی که در مدت زمان مشابه پارسال به 330 میلی‌متر رسید؛ یعنی بارندگی در نخستین هفته‌های سال جدید آبی 20 درصد نسبت به پارسال کاهش داشته است.
بختیاری، میزان ذخایر آب سدهای استان تهران را 610 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: پارسال در چنین روزهایی حجم مخازن این سدها 800 میلیون مترمکعب بود، بنابراین، ذخایر سدهای استان تهران امسال نسبت به پارسال 190 میلیون کسری دارد.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۰
روابط‌عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۲۲

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.