اخبار

بختیاری عنوان کرد

امکان تامین آب دو میلیون نفر تنها با 10 درصد صرفه‌جویی

امکان تامین آب دو میلیون نفر تنها با 10 درصد صرفه‌جویی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: سالانه در استان تهران یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب آب شرب به مصرف می‌رسد که با تنها 10 درصد صرفه‌جویی شهروندان امکان تامین آب مورد نیاز حدود دو میلیون نفر فراهم می‌شود.

محمدرضا بختیاری در همایش ائمه جماعات و مسئولان امور فرهنگی شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: کاهش بارندگی‌ها، تغییر اقلیم، افزایش دمای هوا، افزایش جمعیت و وجود بدمصرفی کشور را به سمتی می‌برد که اگر به آن توجه نکنیم خسارت‌های زیادی را باید متقبل شویم.

او با تاکید بر این‌که تابستان امسال، تابستانی بسیار سخت برای تامین آب شهروندان بود تصریح کرد: کمبود منابع آب، افزایش دما و قطع برق سختی تامین آب را مضاعف می‌کرد اما با فضل الهی و تلاش شبانه‌روزی همکاران از این شرایط بسیار سخت عبور کردیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه میزان مصرف آب در ایران با سایر کشورها گفت: کانادا 70 درصد آب شیرین جهان را در اختیار دارد اما سرانه مصرف در این کشور به ازای هر نفر در شبانه روز 150 لیتر و در کشور ما 250 لیتر است؛ در حالی که میزان بارندگی در کانادا 1500 میلی‌متر و در ایران 250 میلی‌متر است.

بختیاری با تاکید بر این‌که «نمی‌گوییم مردم برای شرب یا استحمام آب مصرف نکنند» تاکید کرد: متاسفانه به‌رغم هشدارها برخی مردم حیاط و خودرو خود را با آب شهری می‌شویند که اگر چنین مصارف غیرضروری حذف شود سرانه مصرف آب به سمت سرانه منطقی حرکت می‌کند، چراکه مصارف شرب و استحمام شهروندان مصارف محدود و مشخص است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به نقش پررنگ روحانیون در گسترش فرهنگ مدیریت مصرف و فرهنگ‌سازی گفت: بخشی از جامعه نسبت به موضوع آب هوشیار شده‌اند اما بخش زیادی هم‌چنان در غفلت به سر می‌برند که ائمه جماعات و روحانیون می‌توانند نسبت به آگاه‌سازی جامعه به‌ویژه در ایام محرم اقدام کنند

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۴۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۱۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.