اخبار

پرورش تاکید کرد: لزوم آمادگی کامل در مواقع بروز حادثه/ تشریح سامانه تامین اضطراری آب

پرورش تاکید کرد: لزوم آمادگی کامل در مواقع بروز حادثه/ تشریح سامانه تامین اضطراری آب
مدیرعامل آبفای استان تهران در برنامه تلویزیونی «تهران20» گفت: ما به عنوان یک دستگاه خدمات‌رسان باید در مواقع بحران، با اطلاع‌رسانی به‌موقع، وظایف خود را انجام دهیم تا در مواقع بحران و حوادث، شهروندان بتوانند از ظرفیت و امکاناتی که ایجاد کرده‌ایم، استفاده کنند.

محمد پرورش ادامه داد: در استان تهران حدود 18هزار کیلومتر شبکه خطوط انتقال آب داریم و در این شبکه در طور روز حدود  4.5 میلیون مترمکعب آب جابجا می‌شود؛ پس این شبکه باید مقاوم باشد تا در هنگام بروز زلزله بتواند خدامات ارائه دهد.

او گفت:‌در همین زمینه پروژه‌های مختلفی در دست اجرا داریم که یکی از این پروژ‌ ها طرح رینگ آب تهران است و به نام حضرت قمر بنی هاشم مزین شده است و شامل پروژه 170 کیلومتری است که 140 کیلومتر آن در این پروژه است و 30 کیلومتر آن به پروژه ماملو اختصاص دارد.

او اضافه کرد: در این طرح، دور تا دور شهر تهران توسط لوله‌هایی در  اقطار 1800 تا 2000 میلی‌متر تمام تاسیسات و تصفیه‌خانه‌های آب را به هم متصل می‌کند و این طرح به ما کمک می‌کند تا در زمان وقوع زلزله، بتوانیم سریعا شبکه را به حالت پایدار برگردانیم.

مدیرعامل آبفای استان تهران ادامه داد:‌ خوش‌بختانه پیشرفت این پروژه سرعت مطلوبی دارد و از حدود سه ماه پیش ، بخش زیادی از این پروژه به بهره‌برداری رسیده است و انشاالله تا پایان سال، چهار کیلومتر در پروژه ماملو، دو کیلومتر در شمال شرق و حدود 40 کیلومتر دیگر آن به مدار بهره‌برداری می‌رسد و این همان پیش‌بینی ما در حوزه پدافند غیرعامل است که اگر خدایی نکرده حادثه‌ای پیش بیاید بتوانیم سریعا شبکه آب تهران را وارد مدار کنیم.

پرورش در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حال حاضر طرحی با عنوان آب‌رسانی اضطراری در شهر تهران در دست اجراست که این طرح به این گونه تعریف شده است که در هنگام بروز  زلزله طی سه روز اول بتوانیم آب را در اختیار مردم قرار دهیم؛ چه در قالب آب بسته بندی و چه در قالب شیر برداشت اضطراری.

او گفت: فاز مطالعاتی این طرح سه سال و نیم به طول انجامید و بر اساس آن 450 نقطه امن در شهر تهران برای استقرار مخزن اضطراری آب شرب مکان‌یابی شده است و تا به امروز در دو نقطه این طرح به صورت آزمایشی اجرا شده است.

به گفته پرورش در این طرح، مخازنی به شکل مدفون زیر زمین تعبیه شده است که همواره آب در آن‌ها در جریان است، اما به هنگام زلزله، شیرهای خروجی مخرن آب قطع و آب در مخرن ذخیره می‌شود  و آب مصرفی 11هزار نفر در هر منطقه تامین خواهد شد.

۱۲ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۱۳
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۵۲

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.