اخبار

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران:

درتلاشیم ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان امروز پایان یابد

درتلاشیم ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان امروز پایان یابد
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران گفت: تلاش می‌کنیم ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان امروز پایان یابد.

محمدرضا کرمی‌نژاد با بیان اینکه حجم قابل توجهی از ترمیم سیل‌بند انجام شده، گفت: عرض شکستگی سیل‌بند حدود 120 متر بود که اکنون نزدیک به 95 متر آن ترمیم شده است.
نیروهای آبفای استان تهران از شش روز پیش مشغول ترمیم سیل‌بند حد فاصل سوسنگرد و بستان هستند.
به گفته کرمی‌نژاد: این سیل‌بند به دلیل حجم آبی که از کرخه آمده، قطع شده است و حجم بسیار زیادی از آب به زمین‌های پایین‌ دست آن وارد شده که هم زمین‌های کشاورزی را از حیز انتفاع خارج کرده و هم جاده را زیر سیل برده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران در باره علت زمان‌بر شدن ترمیم سیل‌بند گفت: فشار و سرعت، حجم و عمق آب بسیار بالا بوده است، با این حال همکاران ما از 5 بامداد تا 10 شب کار می‌کردند که این سیل‌بند زودتر ترمیم شود.
کرمی‌نژاد افزود: با تلاش‌های همکاران آبفای استان تهران در خوزستان به ‌ویژه با پشیتبانی بسیار خوب استانداری تهران و استانداری خوزستان تمام ماشین‌آلات و تجهیزات ما مشغول کار هستند و اگر امروز ترمیم سیل‌بند تمام شود، فردا و پس فردا آن را تثبیت می‌کنیم و پروژه بعدی را در منطقه پیش می‌بریم.
کرمی‌نژاد گفت: هم‌اکنون برای ترمیم سیل‌بند 15 دستگاه کمپرسی، دو دستگاه جرثقیل و سه دستگاه لودر در اختیار نیروهای آبفای استان تهران است؛ هماهنگی بسیار خوبی که بین آبفای استان تهران، شهرداری تهران، ستاد بحران استان تهران و استانداری خوزستان هست، باعث شده است ماشین‌آلات مورد نیاز به راحتی در اختیار ما قرار گیرد و کار ها به خوبی پیش رود.

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲۳۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.