اخبار

خط انتقال پساب به پالایشگاه نفت تهران 87درصد پیشرفت داشته است

خط انتقال پساب به پالایشگاه نفت تهران 87درصد پیشرفت داشته است
خط انتقال پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران به پالایشگاه نفت که از ابتدای امسال آغاز شد، 87 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: با توجه به تامین آب مصرفی پالایشگاه نفت تهران از آب شرب و چاه‌های آب، موضوع انتقال بخشی از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران مطرح شد و هم‌چنین موضوع کمبود آب و استفاده بهینه از منابع، این طرح را در اولویت های عمرانی قرار داده است.

اصغر ریاضتی افزود: تاکنون بیش از 2500متر از مسیر 3500متری خط انتقال پالایشگاه با قطر800 میلی‌متر  لوله‌گذاری شده که 1000متر آن در محل تصفیه‌خانه جنوب و 1450 متر از مسیر نیز از میان زمین‌های بایر اجرا شده است.

به گفته ریاضتی دبی متوسط پساب مورد نیاز پالایشگاه حدود 600 لیتر بر ثانیه است و بر اساس توافق‌نامه صورت‌گرفته سالانه 20 میلیون متر مکعب پساب تصفیه‌شده تصفیه‌خانه جنوب تهران برابر با استاندارد مصوب سازمان محیط زیست کشور به شرکت پالایش نفت تهران واگذار می‌شود.

پساب تصفیه‌شده تحویلی به پالایشگاه نفت تهران بر اساس قرارداد سال 94  به مدت 30 سال از زمان آغاز بهره‌برداری خواهد بود و پالایشگاه نفت تهران میزان 60 درصد از آب شرب شهری را که هم‌اکنون استفاده می‌کند به شبکه آب شهری برمی‌گرداند.

۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۶۴۲

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.