اخبار

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا: بهره‌وری در صنعت آب و فاضلاب پایین است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا: بهره‌وری در صنعت آب و فاضلاب پایین است
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در دومین نشست سالانه معاونان بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور گفت: باید بپذیریم که بهره‌وری ما در صنعت آب و فاضلاب پایین است.

رحیم میدانی با بیان این‌که اقتصاد آب وضعیت مناسبی ندارد اظهار داشت: صرف نظر از بحث تعرفه‌ها و محدودیت‌های مالی شرکت‌های آب و فاضلاب، کارامدنبودن فرایندها باعث شده است که این شرکت‌ها به لحاظ مالی و بهینه‌بودن سازوکارها با مشکلات عدیده‌ای روبرو باشند.

او گفت: روح مقوله اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، کاهش هزینه‌هاست که باید این مهم سرلوحه همه فعالیت‌ها در صنعت آب و فاضلاب باشد.

او اضافه کرد: تاب‌آوری اقتصادی که یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین مفاهیم در اقتصاد است مورد توجه نیست و اگر به آن توجه شود در موقعیت‌های حاد و حساس غافل‌گیر نمی‌شویم.

میدانی مشکل بزرگ حوزه آب کشور را بارگذاری بیش از اندازه دانست و افزود: به عنوان نمونه در ایران بیش از حد استاندارد از سفره‌های زیرزمینی آب بهره‌برداری می‌شود و طبعا تعادل زیستی مناطق مختلف کشور به واسطه این کار به هم می‌خورد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به اهمیت دارابودن نگاه مقتصدانه به فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها گفت: متاسفانه نیاموخته‌ایم که چگونه در تنگناهای مالی چگونه برنامه‌ریزی کنیم؛ در حالی که در زمان وفور منابع مالی هر کسی می‌تواند کار را پیش ببرد.

میدانی به بررسی مفاد برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوش‌بختانه در این برنامه تصمیم‌های مناسبی برای حفظ منابع آبی کشور به‌ویژه منابع زیرزمینی گرفته شده است که بر اساس آن ما موظفیم یک میلیارد متر مکعب از مصرف خود را از منابع آبی کم کنیم.

۸ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۲۴۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.