اخبار

پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب غرب استان تهران آماده واگذاری است

پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب غرب استان تهران آماده واگذاری است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب تهران از آمادگی این شرکت برای واگذاری پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای قدس، شهریار و ملارد خبر داد.

منصور جنتی اظهار امیدواری کرد این امر در اختصاص اعتبار و بودجه سال آینده به شرکت‌های آب و فاضلاب تاثیر داشته باشد.

او گفت: تمام کوشش و هدف ما این است که مردم آبی مطمئن و با کمیت و کیفیت مناسب در تمام ساعت‌های شبانه‌روز داشته باشند و شواهد نیز نشان می‌دهد که مشترکان شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب تهران از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وضعیت شبکه‌های فاضلاب

جنتی درباره وضعیت شبکه فاضلاب شهرهای زیرمجموعه این شرکت گفت: خط انتقال و خطوط شبکه فاضلاب ملارد تقریبا تمام شده است و حداکثر تا سه ماه آینده ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب ملارد به روش BOT آغاز می‌شود.

او هم‌چنین گفت: طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهریار تنها طرحی در سطح ایران است که با وام بانک اکو شروع و در زمان مقرر به پایان رسیده است و در شهرستان قدس نیز اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب و نصب و فروش انشعاب فاضلاب با جدیت پیش می‌رود.

جنتی در مورد وضعیت دیگر تصفیه‌خانه‌های فاضلاب این شرکت گفت: مناقصه تصفیه‌خانه مسکن مهر صفادشت در حال انجام است و در چند ماه آینده پیمانکار طرح مشخص و عملیات ساخت آغاز می‌شود و در باغستان نیز برای اجرای طرح شبکه فاضلاب و ساخت تصفیه‌خانه با شهرداری وارد مذاکره شده‌ایم که خرید زمین انجام شده است و به‌زودی مرحله اجرایی این طرح نیز آغاز می‌شود؛ هم‌چنین در شهر اندیشه مانند باغستان روند مشابهی طی می‌شود.

بیع متقابل با شهرداری

جنتی در مورد وضعیت آب‌رسانی در منطقه 22 تهران گفت: در منطقه 22 شهرداری تهران، شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب تهران برای تامین و ساخت مخزن و خط انتقال با شهرداری این منطقه قرارداد بیع متقابل امضا کرده است.

آمادگی برای واگذاری پساب تصفیه‌خانه‌ها

مدیرعامل آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران با اشاره به این‌که فاز نخست تصفیه‌خانه شهریار 40هزار مترمکعب ظرفیت تولید پساب در شبانه‌روز دارد تصریح کرد: این شرکت آماده است پساب تصفیه‌خانه‌های قدس، شهریار و ملارد را به متقاضیان اعم از شرکت‌ها، سازمان‌ها و هر نهاد یا فردی که نیاز به این پساب دارند طبق شرایط قانونی واگذار کند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۰۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۱,۴۴۹

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را وارد کنید.